Anasayfa / SINGLE / EP / Halil İbrahim Işık’s Bosphorus Big Band – Ba-Be

Halil İbrahim Işık’s Bosphorus Big Band – Ba-Be

Halil İbrahim Işık yıllardır birçok albümde çalmış, aranjmanlar yapmış, TRT Hafif Müzik ve Caz Orkestrası, Superband ve CRR Caz Orkestrası’nda birinci trompeti çalmakta, çok farklı projelerde hem trompet hem de piyano ile yer almakta, aranjmanlar yapmaktadır. Solo kariyerinin ilk albümü olan BA-BE, Halil İbrahim Işık’ın yetiştiği ’Bigband’ geleneğini yansıtması açısından çok değerlidir. Albümde çalan müzisyenler ise Işık’ın yıllardır birlikte çalıştığı değerli dostlarıdır. Davullarda Volkan Öktem, Ferit Odman ve Ediz Hafızoğlu, kontrbaslarda Kağan Yıldız ve Ozan Musluoğlu, tenor saksafonda Çağdaş Oruç, trombonlarda Bulut Gülen, Hakan Çimenot ve Ali Emre Kayhan, gitarı ise Cem Tuncer çalmıştır. Albümde Trompet ve piyanoyu da çalan Halil İbrahim Işık, albümün kayıtlarını, mix ve mastering’ini de yapmıştır. Albümün kapak tasarımı ise Yiğit Gürevin’e aittir.

 

Albüme Dair

‘’2013’te çıktığım bu yolculukta her daim yanımda olan kıymetli aileme,kardeşlerime değerli eşim Banu Kunt Işık’a, akıl hocam ve ustam Şenova Ülker’e, desteğini benden esirgemeyen sevgili Ömer Göksel’e ve bu albümün oluşumunda karşılıksız ve gönülden verdikleri zaman ve emekleri için Volkan Öktem, Ferit Odman, Ediz Hafızoğlu, Kağan Yıldız, Ozan Musluoğlu, Çağdaş Oruç, Bulut Gülen, Hakan Çimenot, Ali Emre Kayhan ve Cem Tuncer ve Yiğit Gürevin’e kalpten teşekkürü bir borç bilirim.

BA-BE, eşim Banu Kunt Işık’a ve artık aramızda olmayan biricik kızımız Beliz Leyla Işık’a ithaf edilmiştir.

 

 

Halil İbrahim Işık Hakkında

1980 yılında İstanbul’da doğdu. Müziğe olan ilgisi 8 yaşında başladı. 1991 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’na tam zamanlı trompet bölümüne Şenova Ülker’in öğrencisi olarak kabul edildi. Aynı dönemde, Ayşen Katipoğlu ile yarı zamanlı piyano eğitimine devam eden Halil İbrahim Işık, aldığı klasik müzik eğitiminin yanı sıra caz müziğine ilgi duydu ve ilerleyen dönemlerde; Şenova Ülker, Süheyl Denizci, Neşet Ruacan, Kamil Özler, Emin Fındıkoğlu, Baki Duyarlar ve Selen Gülün’le çalışma imkanı yakaladı.

1995 – 1999 yılları arasında İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’yla ve Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası’nda trompet çaldı. Almanya Bonn’da düzenlenen, 2002 Uluslararası Beethoven Festivali’ne, en iyi gençlik orkestrası seçilerek davet edilen, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası’nda yer aldı. Orada Avrupa’nın ünlü orkestra şeflerinden Krzysztof Penderecki, Helmut Rilling ve Peter Gülke ile çalışma imkanı buldu.

1994’ten beri bir çok albümde ve çeşitli gruplarda piyano ve trompet çalan Halil İbrahim Işık;
Christian McBride, Kurt Elling, Dee Dee Bridgewater, Dianne Reeves, Natalie Cole, Randy Brecker, Sibel Köse, Roberta Gambarini, Kandace Springs, Roy Hargrove ve Joshua Redman gibi dünyaca ünlü caz müzisyenleri ile aynı sahneyi paylaştı.

Bunun yanı sıra Bahçeşehir Üniversitesi Ses Teknolojileri ve Caz Akademisi’nde, Caz Kompozisyon, Trompet ve Ses Mühendisliği Masterı’nı tamamladı. 2002’den bu yana TRT Hafif Müzik ve Caz Orkestrası’nda, İstanbul Superband’de ve 2005’ten bu yana da Cemal Reşit Rey Bigband’de birinci trompet çalmaktadır.

 

 

Halil İbrahim Işık yıllardır birçok albümde çalmış, aranjmanlar yapmış, TRT Hafif Müzik ve Caz Orkestrası, Superband ve CRR Caz Orkestrası’nda birinci trompeti çalmakta, çok farklı projelerde hem trompet hem de piyano ile yer almakta, aranjmanlar yapmaktadır. Solo kariyerinin ilk albümü olan BA-BE, Halil İbrahim Işık’ın yetiştiği ’Bigband’ geleneğini yansıtması açısından çok değerlidir. Albümde çalan müzisyenler ise Işık’ın yıllardır birlikte çalıştığı değerli dostlarıdır. Davullarda Volkan Öktem, Ferit Odman ve Ediz Hafızoğlu, kontrbaslarda Kağan Yıldız ve Ozan Musluoğlu, tenor saksafonda Çağdaş Oruç, trombonlarda Bulut Gülen, Hakan Çimenot ve Ali Emre Kayhan, gitarı ise Cem Tuncer çalmıştır. Albümde Trompet ve piyanoyu da çalan…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*