EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Hasan Azze & Alef High – Günaydın

Hasan Azze & Alef High – Günaydın

Art N Craft etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini alan şarkı, sound olarak enerjisi yüksek ve motive edici; sözleriyle de bir o kadar anlamlı. Şarkı Hasan Azze’nin bugüne kadar çıkardığı diğer şarkılarından bağımsız olarak kadına şiddet temasına dokunmuş.

Altyapı, kayıt , mix ve mastering işlemleri Art N Craft stüdyolarında gerçekleşen şarkıya rap camiasının tanınan isimlerinden Alef High da eşlik ediyor. İki sanatçı şarkının temasını oluştururken ortak fikirle ‘’Hangi yaş ölmek için daha gençtir?’’ mottosuyla yola çıkmışlar ve insanları kadın cinayetleriyle alakalı düşündürmeye müzikleriyle katılmışlar.

 

Hasan Azze

Hasan Azze, asıl adıyla Hasan Ayekin, 22.01.1991 Antalya doğumlu, Muğla Üniversitesi Edebiyat fakültesi Felsefe bölümünden mezun, SAE Institute İstanbul’ da Ses mühendisliği eğitimi gördü. Ardından Bahçeşehir Üniversitesinde Ses Teknolojileri bölümünde yüksek lisans yaptı. Yıllardır müzik piyasasının içinde yer almış, Türkiye’de bir çok şehirde konserler vermiş, organizasyonlarda yer almıştır. 2015 ile beraber alternatif bir tarz yaratma yoluna girmiştir ve ‘’Hasan Azze’’ projesini başlatmıştır. 2020 yılında Antalya’ya taşınıp Art N Craft isimli şirketini kurmuştur.Üretmeyi hiç bir zaman bırakmayarak, felsefe eğitiminin getirdiği düşünceler üzerine yoğunlaşarak mistik, oryantalist bir müzik anlayışı geliştirmiştir. Düşünce geliştirmenin müzik ile can bulduğu, edebiyatın ve felsefenin müzik ile harmanlandığı bir müzik anlayışı içerisinde ilerlemeye devam etmektedir.

Alef High

Alef High, asıl adıyla Deniz Çağan, aslen Van’lı olup 08.12.1989 Antalya doğumlu. 2006 yılında amatör olarak başladığı Türkçe sözlü rap müzik kariyerinde iki internet albümü ve onlarca single bulunan Alef High, aynı zamanda bugüne kadar Türkiye’nin bir çok şehrinde konserlerde de yer almıştır. Bu sıralar hazırladığı yeni projelerini dinleyici ile buluşturmayı hedeflediği kariyerine profesyonel olarak Antalya’da devam etmektedir.

 

 

Art N Craft etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini alan şarkı, sound olarak enerjisi yüksek ve motive edici; sözleriyle de bir o kadar anlamlı. Şarkı Hasan Azze’nin bugüne kadar çıkardığı diğer şarkılarından bağımsız olarak kadına şiddet temasına dokunmuş. Altyapı, kayıt , mix ve mastering işlemleri Art N Craft stüdyolarında gerçekleşen şarkıya rap camiasının tanınan isimlerinden Alef High da eşlik ediyor. İki sanatçı şarkının temasını oluştururken ortak fikirle ‘’Hangi yaş ölmek için daha gençtir?’’ mottosuyla yola çıkmışlar ve insanları kadın cinayetleriyle alakalı düşündürmeye müzikleriyle katılmışlar.   Hasan Azze Hasan Azze, asıl adıyla Hasan Ayekin, 22.01.1991 Antalya doğumlu, Muğla Üniversitesi Edebiyat fakültesi Felsefe…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*