EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Jale / El İnsaf

Jale / El İnsaf

Jale’den efkara davet: El İnsaf

Aşkta uslanmayanlar, aşkta her defasında yanılanlar ama aşktan da hiç vazgeçmeyenler bu kış Türk Pop Müziği’nin en özel seslerinden Jale’nin yeni single çalışması “El İnsaf” ile efkar dağıtacak. Yorumunu özleyenlerin beklentilerine sessiz kalamayan ünlü yorumcu Jale, yeni şarkısı “El İnsaf” ile hem hüzünlendirecek hem de giden sevgiliye sitem dolu sözlerle seslenecek.

Türk Pop Müziği alanında yaptığı bir çok çalışma ile geçmişten günümüze dinleyenlerin gönlünde ayrı bir yeri olan ünlü yorumcu Jale, bu kış “El İnsaf” isimli yeni teklisi ile digital platformlarda yerini almaya hazırlanıyor. Sözü ve müziği Sadettin Dayıoğlu’na ait olan şarkı Ossi Müzik etiketiyle Hakan Eren prodüktörlüğünde dinleyicilerle buluşuyor. Düzenlemede Feryin Kaya ve Burak Irmak imzası taşıyan ve Blue-Kit Stüdyolarında kaydedilen şarkının mix ve masteringi Özgür Yurtoğlu yaptı. Fotoğraflarını Ufuk Eral’ın çektiği single çalışmasının Gökhan Özdemir yönetmenliğinde Kırklareli Cehennem Şelaleleri’nin olağanüstü doğa güzelliğinde çekilen klibi Ossi Müzik youtube kanalında ve TV’lerde gösterimde.

Kendine has yorumu ve birbirinden duygulu şarkıları ile sevenlerini daima büyüleyen Jale bu kış giden sevgilinin arkasından efkar dağıtmak isteyenlere, aşkta kaybedenlere ve aşktan bir türlü ders çıkaramayanlara hep bir ağızdan “El İnsaf” dedirtecek!

Basın Bülteni

 

Kadri Karahan’ın Notu

80’li yılların ortalarında ilk albümünü yayınlayan ama asıl beklenen çıkışını 90’larda gerçekleştiren Jale, kuşkusuz ki popüler müziğin en çizgisini bozmayan, şarkıları ile yolculuğunu hiç değiştirmeden dünden bugüne yolunda mutlu olan, sıcaklığı ve samimiyeti ile hepimizin kalbinde ayrı bir yer tutan isimlerin arasında.

90’lı yıllara üç şahane albüm bıraktı Jale, özellikle “Son Geceler”, “Kolay Kolay”, “Üzgünüm”, “Beni Hatırlarsın”, “Gel Güzelim Gel”, “Bu Şarkılar Senin İçin” gibi iz bırakacak önemli şarkılar vardı bu albümde. 2000’li yıllarda ise Ossi Müzik ile birlikteliği başladı ve 2009 yılında Aysel Gürel, Zeynep Talu, Garo Mafyan işbirliğinden doğan “Yüreğimin Şarkıları” geldi önce,  iki sene aradan sonra “Mor” isimli  albümü izledi süreci.

Jale, sahnelerden hiç kopmadı, sanatçı dostlarına vokaller yaptı, kolektif albümlerde yer aldı. Yeni şarkısı “El İnsaf” ile buluştuğumuzda bir kere daha anladık ki aslında yanı başımızda olmasına rağmen hep çok özlemişiz. Günümüzün karmakarışık ve çoğu zaman anlam veremediğimiz müzik çizgisi, rengi içinde sıkı bir pop şarkı ile karşımızda Jale. Hem duygusal hem de kanı kıpır kıpır kaynatan sözlerle, notalarla. Sibel Tüzün’ün, Işıl Yücesoy’un ve en son Demet’in sesinden şarkılarını dinlediğimiz Sadettin Dayıoğlu yine şahane bir şarkı kazandırmış müzik dünyasına ve çok doğru bir sesle buluşturmuş eserini. Hakan Eren’in prodüktörlüğünde / yapımcılığında dinlediğimiz şarkıyı Feryin Kaya ve Burak Irmak düzenlerken Gökhan Özdemir de şahane bir klip çekmiş. Özetle bu şahane ekibin bu şahane sunumunda yıllar sonra yeniden eski dostumuz Jale ile buluşmamız heyecanın ötesi olmuş. İyi ki ve ne güzel. Keşke devamı da gelse.

 

 Söz-Müzik: Sadettin Dayıoğlu
Düzenleme: Feryin Kaya – Burak Irmak

 Klasik Gitar: Cenk Erdoğan
Davul: Berke Can Özcan
Rhodes: Burak Irmak
Bas Gitar: Feryin Kaya
Yaylılar: İstanbul Strings
Perküsyon: Tunç Çakır
Klarnet: Hüseyin Pulat

Ossi Müzik

 

Jale'den efkara davet: El İnsaf Aşkta uslanmayanlar, aşkta her defasında yanılanlar ama aşktan da hiç vazgeçmeyenler bu kış Türk Pop Müziği'nin en özel seslerinden Jale'nin yeni single çalışması "El İnsaf" ile efkar dağıtacak. Yorumunu özleyenlerin beklentilerine sessiz kalamayan ünlü yorumcu Jale, yeni şarkısı "El İnsaf" ile hem hüzünlendirecek hem de giden sevgiliye sitem dolu sözlerle seslenecek. Türk Pop Müziği alanında yaptığı bir çok çalışma ile geçmişten günümüze dinleyenlerin gönlünde ayrı bir yeri olan ünlü yorumcu Jale, bu kış "El İnsaf" isimli yeni teklisi ile digital platformlarda yerini almaya hazırlanıyor. Sözü ve müziği Sadettin Dayıoğlu'na ait olan şarkı Ossi Müzik etiketiyle…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*