EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Kana Kana – Berlin’de Kış

Kana Kana – Berlin’de Kış

Müzisyen ve prodüktör Övünç Dan tarafından hayata geçirilen tek kişilik müzik projesi Kana Kana, yepyeni teklisi Berlin’de Kış’ı Tamar Records etiketiyle bu Cuma yayınladı. Berlin’de Kış, bu yıl yayınlanacak olan Kana Kana’nın çıkış albümü Ölüler Hariç’ten çıkan üçüncü tekli.

Dokuz şarkıdan oluşan ve Haziran 2015’te, Şişli’de bir evde kaydedilen albümün üçüncü ve en son yazılan şarkısı olan Berlin’de Kış’ın söz, müzik, düzenleme, mix ve mastering’inin yanı sıra şarkıya ait kapağın grafik tasarımı da Kana Kana’ya ait.

Hayatına bir cover fikri olarak başlayan Berlin’de Kış, geçtiğimiz yıl vefat eden ünlü müzik yazarı ve radyo programcısı Çağlan Tekil’in ısrarlarıyla özgün bir besteye dönüşmüş. Sözlerinin ilham kaynağı ise, halen Berlin’de yaşamakta olan müzisyen/prodüktör ve Kana Kana’nın kadim silah arkadaşı Ah! Kosmos’un, meşhur Berlin soğuklarını betimlediği uzun telefon konuşmaları.

Övünç Dan, Kana Kana projesinin tohumlarını 2015’te atmış ve fikrinin atıldığı ilk zamanlardan beri dirsek temasında olduğu Çağlan Tekil’in ısrarlarıyla son anda Tabut isminden vazgeçerek Kana Kana’da karar kılmıştır. Kendi sözleriyle, “Türkçe Sözlü Hafif Gotik Müziği” icra ettiğini söyleyen Dan’ın aslına bakılırsa herhangi bir akıma veya tarza bağlılığı henüz bulunmamakta.

Tüm şarkılarını kendi yazıp bestelemesinin ve düzenlemesinin yanı sıra tüm vokal ve enstrümanları da üstelenen Kana Kana’nın en büyük hedefi ise sahneye, adına yakışır tutkuda bir ekiple çıkmak.

Müzik hayatına 2005’te, Silahlı ve Tehlikeli adlı şarkısıyla dereceye girdiği Nokia Supersound yarışması ile başlayan Dan, bir tarafta iki ortağından biri olduğu Çikolata Müzik Fabrikası isimli müzik firmasında reklam, dizi ve film müzikleri üretmekte, kalan zamanlarında ise The Rock Radio bünyesinde, haftalık olarak hazırladığı Katran adlı radyo programını sunmakta.

 

 

 

 

http://www.muzikekspres.com/wp-content/uploads/2021/04/Kana-Kana_Berlinde-Kış_photo2.jpg

 

Müzisyen ve prodüktör Övünç Dan tarafından hayata geçirilen tek kişilik müzik projesi Kana Kana, yepyeni teklisi Berlin’de Kış’ı Tamar Records etiketiyle bu Cuma yayınladı. Berlin’de Kış, bu yıl yayınlanacak olan Kana Kana’nın çıkış albümü Ölüler Hariç’ten çıkan üçüncü tekli. Dokuz şarkıdan oluşan ve Haziran 2015’te, Şişli’de bir evde kaydedilen albümün üçüncü ve en son yazılan şarkısı olan Berlin’de Kış’ın söz, müzik, düzenleme, mix ve mastering’inin yanı sıra şarkıya ait kapağın grafik tasarımı da Kana Kana’ya ait. Hayatına bir cover fikri olarak başlayan Berlin’de Kış, geçtiğimiz yıl vefat eden ünlü müzik yazarı ve radyo programcısı Çağlan Tekil’in ısrarlarıyla özgün bir besteye…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*