EDİTÖRDEN

Bora Duran

Birçok albüm projesinde yer aldıktan sonra 2011 yılında ilk albümü “Her Sabah”ı yayınlayan Bora Duran’ın ikinci albümü “İnsan” geçtiğimiz yılın Aralık ayında dinleyicisi ile buluşmuştu. Arada geçen süre içinde “Sen de Gidersen” isimli bir de single yayınlayan Duran ayrıca Mahsun Kırmızıgül, Işın Karaca, Atiye gibi isimlere söz ve beste verdi, Hüsnü Arkan’ın “Solo” isimli albümünün düzenlemelerine imza attı.

Ege Üniversitesi Konservatuarı klasik kemençe bölümü mezunu olan müzisyen başucu albümlerinin sürekli değiştiğini söyledi ve en son şu albümleri yanından ayırmadığını sözlerine ekledi. İşte o albümler:

Bülent Ortaçgil – Light (1998)

Hüsnü Arkan – Yalnız Değiliz (2013)

Diana Krall – Glad Rag Doll (2012)

Jethro Tull – Thick As a Brick (1972)

 

Bora Duran
Birçok albüm projesinde yer aldıktan sonra 2011 yılında ilk albümü “Her Sabah”ı yayınlayan Bora Duran’ın ikinci albümü “İnsan” geçtiğimiz yılın Aralık ayında dinleyicisi ile buluşmuştu. Arada geçen süre içinde “Sen de Gidersen” isimli bir de single yayınlayan Duran ayrıca Mahsun Kırmızıgül, Işın Karaca, Atiye gibi isimlere söz ve beste verdi, Hüsnü Arkan’ın “Solo” isimli albümünün düzenlemelerine imza attı. Ege Üniversitesi Konservatuarı klasik kemençe bölümü mezunu olan müzisyen başucu albümlerinin sürekli değiştiğini söyledi ve en son şu albümleri yanından ayırmadığını sözlerine ekledi. İşte o albümler: Bülent Ortaçgil - Light (1998) Hüsnü Arkan - Yalnız Değiliz (2013) Diana Krall - Glad Rag…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.84 ( 4 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*