EDİTÖRDEN

Altuğ Akınsel

İlk albümü “Değişmişiz”i iki yıl önce yayınlayan Altuğ Akınsel müziğe yedi yaşında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı klarnet bölümünü kazanarak başlıor ve önemli şeflerden, müzisyenlerden dersler alarak yoluna devam ediyor. Sürecini İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda bir oyunun müzik direktörlüğü, beraberinde kurduğu orkestra çalışmaları, TRT için hazırlanan bir belgeselin müzikleri izliyor.

Önümüzdeki günlerde bir cover şarkı ile dinleyeceğiz kendisini. Ozan Orhon’un “Saman Alevi” isimli Şehrazat – Garo Mafyan imzalı şarkısına yepyeni bir yorum getirdi müzisyen ve şarkının düzenlemesini Zafer Paydaş ve İskender Paydaş gerçekleştirdi. Bu şarkıyı, albümündeki şarkıları ve daha fazlasını ise uzun bir aradan sonra ilk kez 02 Ekim günü Mask Live sahnesinde seslendirecek. Akınsel ile uzun uzun bir söyleşi yeniden buluşacağız ama öncesi başucu albümlerini buradan öğreneceğiz.

Leonard Cohen – Songs Of Love And Hate (1971)

Robbie Williams – Angels (1997)

Paul McCartney – Kisses On The Bottom (2012)

MFÖ – The Best of MFÖ (1989)

 

Altuğ Akınsel
İlk albümü “Değişmişiz”i iki yıl önce yayınlayan Altuğ Akınsel müziğe yedi yaşında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı klarnet bölümünü kazanarak başlıor ve önemli şeflerden, müzisyenlerden dersler alarak yoluna devam ediyor. Sürecini İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda bir oyunun müzik direktörlüğü, beraberinde kurduğu orkestra çalışmaları, TRT için hazırlanan bir belgeselin müzikleri izliyor. Önümüzdeki günlerde bir cover şarkı ile dinleyeceğiz kendisini. Ozan Orhon’un “Saman Alevi” isimli Şehrazat - Garo Mafyan imzalı şarkısına yepyeni bir yorum getirdi müzisyen ve şarkının düzenlemesini Zafer Paydaş ve İskender Paydaş gerçekleştirdi. Bu şarkıyı, albümündeki şarkıları ve daha fazlasını ise uzun bir aradan sonra ilk kez 02 Ekim günü…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 3.34 ( 4 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*