EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Kasamam – Yalan / SPC Müzik

Kasamam – Yalan / SPC Müzik

Kasamam #birROCKhikayesi ve işte kendilerinden hikayeleri.

Grubumuzun aylardır üzerinde çalışarak hazırladığı “Yalan” isimli albümü, 25 Eylül 2020 Cuma günü SCP etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınlanarak Rock müzik severlerin beğenisine sunuldu.

Bugüne kadar özellikle 2019 yılında yaptığımız çalışmalarda, Türkçe Rock müzik, Hard Rock, Soft Rock, Hard’n Heavy ve Blues türü müziklerle, 80 lerin rock müzik soundunda Türkiye de özlenen, beklenen rock müzik grubu olarak, üyelerinin bir çoğu motosiklet sevdalısı olduğu için, motosiklet festivallerinde konser vererek kendimizi motosiklet severlere tanıttık ve festivallerde tercih edilen, aranılan grup olduk. İstanbul’un önemli mekanlarında sahne alarak müziğimizi ciddi anlamda tanıtarak kabul ettirdik.

Şimdi ise bu çalışmaların en önemlisine sıra geldi. Bizim için önemli ve prestij çalışması olarak gördüğümüz, emek verdiğimiz ve uzun zamandır ter dökerek çalışmalarını tamamlamak üzere olduğumuz, söz ve müzikleri tamamı ile Kasamam #birROCKhikayesi Grubu üyelerine ait olan 8 şarkıdan oluşan “ALBÜM” çalışmamız. Basın bültenimizin başında da belirttiğimiz gibi, “Yalan” isimli albümümüzü Eylül ayı sonuna doğru 24 Eylül 2020 Cuma günü, tüm dijital platformlarda yayınlayarak Rock müzik severlerin beğenisine sunduk.

Albümün prodüktörlüğünü Sabih Cangil, Tanju Eren ve Hayri Ataman üstlendi. Tüm besteler Hayri Ataman’ a, “Yalan” ve “Her Şeyde Sen Vardın” parçalarının sözleri Hayri Ataman’a, diğer şarkı sözleri Nurcan Arat’ a ait.
Düzenlemeleri ve enstrüman kayıtları Sabih Cangil ve Tanju Eren tarafından yapılan albümün kayıt aşamaları SCP stüdyolarında gerçekleştirildi. Miks ve mastering (Apple Digital Masters) aşamaları Tanju Eren tarafından yapıldı.
Grafik tasarım Yasemin Yılmaz’a ait.

Kayıtlarda yer alan müzisyenler:

Vokaller: Hayri Ataman
Tüm akustik, elektro ve e-bow gitarlar: Tanju Eren, Sabih Cangil
Bas gitarlar ve e-davullar : Sabih Cangil

 

 

Kasamam #birROCKhikayesi ve işte kendilerinden hikayeleri. Grubumuzun aylardır üzerinde çalışarak hazırladığı "Yalan" isimli albümü, 25 Eylül 2020 Cuma günü SCP etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınlanarak Rock müzik severlerin beğenisine sunuldu. Bugüne kadar özellikle 2019 yılında yaptığımız çalışmalarda, Türkçe Rock müzik, Hard Rock, Soft Rock, Hard’n Heavy ve Blues türü müziklerle, 80 lerin rock müzik soundunda Türkiye de özlenen, beklenen rock müzik grubu olarak, üyelerinin bir çoğu motosiklet sevdalısı olduğu için, motosiklet festivallerinde konser vererek kendimizi motosiklet severlere tanıttık ve festivallerde tercih edilen, aranılan grup olduk. İstanbul'un önemli mekanlarında sahne alarak müziğimizi ciddi anlamda tanıtarak kabul ettirdik. Şimdi ise bu çalışmaların…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.8 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*