EDİTÖRDEN
Anasayfa / NOTLAR / Keman Sanatçısı Damla Bozkurt’tan İlk Albüm: Short Tales of Winter

Keman Sanatçısı Damla Bozkurt’tan İlk Albüm: Short Tales of Winter

“Short Tales of Winter”(Kışın Kısa Masalları), DMLLL mahlasıyla çalışan Türk keman sanatçısı Damla Bozkurt’un ilk albümü. Albüm geçtiğimiz Şubat ayında Washington DC’de bağımsız bir plak şirketi olan Verses Records tarafından yayımlandı.

Damla, kendi bestelediği, çaldığı, kaydettiği ve düzenlemelerini yaptığı eserlerinde direkt olarak, klasik halk anlatılarından Hans Christian Andersen’in yazılarına uzanan karanlık masallardan ilham almaktadır. Besteleri çoğunlukla keman grubu için yapılan aranjmanlara dayanmakla birlikte, “Drown” ve “Although” parçalarında ek olarak bas gitar ve piyanoya da yer verilmiştir. Eserlerinde dinamik ve harmoni üzerine ağır bir vurguyla birlikte uzay-mekan ile tartışmalı ustalık arasında ince bir denge mevcuttur. Bu çalışma duygusal performansın yanı sıra, disiplinin derin bir kavrayışını temsil etmektedir. Ve sonuç: Damla’nın yaşının çok ötesinde bir müzikal olgunluğa sahip nefes kesen bir koleksiyon.

Damla Bozkurt: “ Bu şarkılar bazı peri masallarının karanlık taraflarından ilham alınarak yapıldı. Çocukken hep dünyamızın masallardaki gibi olmasını dilerdik, ama dünyamız maalesef arzuladığımız gibi olmadı. Bütün çocuklar için daha iyi bir gelecek ve barış diliyorum. Bu albüm çok küçük yaşlarda çalışmak zorunda kalan ve dünyanın zalimliği yüzünden ölen çocuklara adanmıştır.”

Damla, bu albümden elde edilen geliri, ağırlıklı olarak evsiz ve savunmasız durumda olan çocukların sağlık ve refahının geliştirilmesini görev edinen ve Türkiye’de faaliyet gösteren bir organizasyon olan Umut Çocukları Derneği’ne bağışlama sözü verdi.

 

 

 

 

“Short Tales of Winter”(Kışın Kısa Masalları), DMLLL mahlasıyla çalışan Türk keman sanatçısı Damla Bozkurt’un ilk albümü. Albüm geçtiğimiz Şubat ayında Washington DC’de bağımsız bir plak şirketi olan Verses Records tarafından yayımlandı. Damla, kendi bestelediği, çaldığı, kaydettiği ve düzenlemelerini yaptığı eserlerinde direkt olarak, klasik halk anlatılarından Hans Christian Andersen’in yazılarına uzanan karanlık masallardan ilham almaktadır. Besteleri çoğunlukla keman grubu için yapılan aranjmanlara dayanmakla birlikte, “Drown” ve “Although” parçalarında ek olarak bas gitar ve piyanoya da yer verilmiştir. Eserlerinde dinamik ve harmoni üzerine ağır bir vurguyla birlikte uzay-mekan ile tartışmalı ustalık arasında ince bir denge mevcuttur. Bu çalışma duygusal performansın yanı sıra,…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.65 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*