EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Maviyol – Sebebi Var

Maviyol – Sebebi Var

Maviyol., pandemi sürecinde Özgün Ozan Çetin, Oğulcan ‘Ogi’ Gülşen ve Gökhan Kolbir araya gelen,  sabit bir tür ve etikete bağlı kalmadan sadece hissettiklerini ve hikayelerini kendi üslubunda anlatan İzmirli bir ekip. Yaklaşık 10 gün önce ilk şarkıları “Sebebi Var’ı müzik platformlarda yayınladı. Bu süreci full artı full bağımsız ve çok fazla insandan samimi yardımlar alarak bu düzeye getiren grup sesini ve potansiyelini müziği içselleştiren ve saygı gösteren dinleyicilere sunmak istiyor.

Maviyol’un vokali Özgün Ozan Çetin yolculuklarını Müzik Ekspres’e şu cümlelerle anlattı.

Şarkının ilk yapım aşamasında ben evde midi klavye üzerinden lo-fi bir formatta şarkının ana hatlarını ve sözlerini yazdım. Şarkıyı yazarken ağırlıklı olarak Tom Misch, Men I Trust, Mac DeMarco ve tabiki Yavuz Çetin’in bizde yüksek bir etkisi oldu. Şarkıyı grup arkadaşlarıma götürdüğüm zaman müzikal frekanslarımız direkt uyuştu ve onların şarkıya bakış açısı ve heyecanları şarkımızı bitme noktasına yaklaştırdı. Şarkıyı bitirmemiz için artık tek eksiğimiz bir klavye partisyonuydu. İnstagram üzerinden tanıştığım kendisi bizim için müzikal hayatımızdaki en önemli karakterlerden biri olan Yavuz Çetin’in klavyecisi Yavuz Deniz Darıdere abimiz şarkımızı kendi şarkısı gibi benimseyip klavyesiyle çok içten cümleler kurdu ve bu şekilde şarkımızı en son noktasına getirebildik.

Sebebi Var ağırlıklı neo-soul bir atmosferde olan, sözlerle beraber düşüncelerde de mavi bir görsel oluşturan ve dinlediğiniz zaman size genel olarak hüznü yani tabiri caizse feeling blue olayını sonuna kadar hissettireceğini düşündüğümüz bir şarkıdır. Göründüğü kadar saf ,doğal ve apaçıktır. Kapak görseline gelecek olursak çok yakın bir ressam ablamız olan Selen Şentürk şarkımızı dinledikten sonra bu çalışmayı bize hediye etti. Bu çalışmanın ana metni “ölümden sonraki hayat sadece fotoğraflarda mümkün olabilir”. Şarkımızın hissiyatıyla ve enerjisiyle çok uyumlu olduğunu düşündüğümüz için kullanmaya karar verdik.

Maviyol olarak müzikal yolculuğumuzu hız kesmeden, belirli bir tür veya kalıba bağlı kalmadan ve olabildiğince samimiyetimizi bozmadan sürdürmek istiyoruz. Önümüzdeki aylarda daha ballad tarzında bir şarkımıza kayda gireceğiz..

Müzik Ekspres olarak kendilerine müzik dünyasında başarılar dileriz. Yeni çalışmalarını da heyecanla bekliyoruz.

 

 

Maviyol., pandemi sürecinde Özgün Ozan Çetin, Oğulcan ‘Ogi’ Gülşen ve Gökhan Kolbir araya gelen,  sabit bir tür ve etikete bağlı kalmadan sadece hissettiklerini ve hikayelerini kendi üslubunda anlatan İzmirli bir ekip. Yaklaşık 10 gün önce ilk şarkıları "Sebebi Var’ı müzik platformlarda yayınladı. Bu süreci full artı full bağımsız ve çok fazla insandan samimi yardımlar alarak bu düzeye getiren grup sesini ve potansiyelini müziği içselleştiren ve saygı gösteren dinleyicilere sunmak istiyor. Maviyol'un vokali Özgün Ozan Çetin yolculuklarını Müzik Ekspres'e şu cümlelerle anlattı. Şarkının ilk yapım aşamasında ben evde midi klavye üzerinden lo-fi bir formatta şarkının ana hatlarını ve sözlerini yazdım. Şarkıyı…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.78 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*