EDİTÖRDEN
Anasayfa / NOTLAR / Mayıs 2021- Müzik Notları

Mayıs 2021- Müzik Notları

30 Nisan
Mayıs Rengarenk Başladı

Geçen ay’ın ilk cümlelerinde de demiştim. Cuma malum tüm yeni şarkılarla buluşmamızın vakti artık, şirketler ya da sanatçılar belki bir şey yapamıyor, kural böyle; biz de bir heyecanla listeleri taradıktan sonra sakinleşip bültenleri tek paylaşıyor ve şarkıları atlamadan dinlemeye çalışıyoruz. Nisan’ın son günü bu sebep şarkıları o ay içinde değerlendiremedik ve Mayıs ayı içine endeksledik. Şöyle bir nefes aldık, zaten tam kapanma hali söz konusuydu ve bol bol da vaktimiz vardı. Hemen bir neler dinledik göz atalım mı?

Şenay Lambaoğlu, pandemi dönemi notlarını “Hayat Defteri”ne döktü. Müzik Ekspres olarak çalışmalarını yakından takip ettiğimiz müzisyen  Lambaoğlu beşinci albümü “Hayat Defteri” ile dinleyicilerini bir kez daha selamladı dinleyicilerini. Bir süre single yayınlayarak albüm yolculuğuna ara veren müzisyen 8 şarkılık bir yolculuğa çıkarmaya hazırdı bu kez bizi ama albüm iki bölüm halinde, EP şeklinde yayınlanacaktı ”

“Hayat Defteri” klibi ile birlikte aralandı ve müzisyen albümünde sadece üç müzisyenle çalıştı. Hakan Kurşun, Eylem Pelit ve Volkan Öktem vardı kadroda bu kez. Yaşadığımız sürece dikkat çeken şarkılar yorumlayan Lambaoğlu bu kez daha farklı, daha iddialı, daha özgür. EP’nin devamı da bu ay içinde yayınlanacak ve bir süre etkisinden çıkamayacağımız bir albüm olarak anımsanacak “Hayat Defteri”.

 

Geçtiğimiz sene her single şarkısı ile kalplerimizi yakalamayı başaran ve dinlemekten çok keyif aldığım Pinhani o şarkılara eklenen yeni şarkılarla bu kez bir albüm üzerinde bizi yeniden buluşturdu. “Küçük Bir Evde” ismini verdikleri bu albümlerine müzisyenler evden kayıtlarla eşlik etti. Yani herkes kendi evindeydi ve süreci en iyi anlatan ruh hallerindeydi.

Davulda Ediz Hafızoğlu, klarinette Toygun Sözen ve trompette Atakan Gözetlik eşlik etmişti albümün klasik ekibine ve çıkış şarkıları olarak da “Leyla”yı seçmişlerdi kendilerine. Pinhani ekibini seviyorum, onlarla yeniden buluşmak ayın şimdiden en güzel sürprizlerinden biri kesinlikle.

 

Tam da bu zamanlarda yeni bir şarkısı ile çıkıp gelse dediğim isimlerden biri de Göksel’di. “Çölde Bi’ Vaha” isimli şarkısı ile kapımızı çalan müzisyen yaratıcı sözleri ve hayal üstü atmosferiyle pop müziğe yeni bir alternatif sundu. Önceki Göksel’i unutun ve  Synth seslerin ve canlı enstrümanların dikkat çektiği bu şarkıya öyle yaklaşın lütfen.

Şarkı Sabi Saltıel düzenlemesi ve Aytekin Yalçın klibi ile her ne kadar ayrı dikkat çekiyor ve bir kere daha bizi büyülemeyi başarıyor. Göksel baştacımız, vazgeçilmezimiz.

 

Haricinde Yasemin Mori, Taha Gürbüz, Murat Türkücüoğlu, Melis Yelman, Tümerkan Aldanmaz, Ece Barak, Serdar Demir, Kana Kana, Nicelatte, Derya Uluğ, Ece Barak şarkılarını dinlediğim ve Müzik Ekspres sayfalarında paylaştığım isimlerdi. Öyle hızlı başladık işte öyle de güzel essin bu rüzgar ay içinde.

 

01 Mayıs
Haftanın Söyleşisi / Barlas ile Yeniden Buluşmanın – Söyleşmenin Mutluluğu

Kendisi ile 2008 yılında ilk söyleşimi gerçekleştirmiştim ki o sürece kadar elbette albümlerinden ya da başka müzisyenlere verdiği şarkılardan kendisini takip ediyordum ve bu benim için güzel bir buluşmaydı. Söyleşiden sonra bir tanıtımda tanıştığımızda arayı bu kadar açacağımızı bilmiyordum elbette. Yıllar sonra yeni albümü ile karşılaşınca bu süreyi daha da uzatalım istemedim. Her ne kadar şartlar gereği buluşup yapmasak da bu söyleşiyi yine de ayrı mutluyum.

Müzik dünyasında birçok önemli şarkıda, albümde ismi ile karşılaştığımız Barlas’ın yeni albümü benim de keyifle takipçisi olduğum bağımsız müzik platformu OnAir Sahne etiketi ile tüm dijital platformlarda geçtiğimiz hafta yerini aldı. Sekiz şarkılık bu albümünde Barlas yine tüm enerjisini, hayatın ta kendisini sözü ve müzikleri ve daha fazlası ile harmanlıyor ve sevenlerine beklediklerine değecek kadar güzel bir albümle seslenmeye iyi ki devam ediyor. Böyle soluklara ihtiyacımız var.

Çünkü siz de söyleşide de okuyacağınız gibi aynı dönemin yolcularıyız kaldı ki değilsek bile hiç uzağında olmayacağız. Çünkü söyleşinin içinde de andım, sonunda da bazı şarkılarını sizlerle paylaştım, hiç eskitemediğimiz onca anının imzası o ve adeta belki de birçok dönemimizin, ruh halimizin iç sesi, soluğu, nefesi. O sebep adıma bu buluşma heyecanlı oldu, bundan sonraki söyleşilerimiz de öyle olacak. Ondan ve şarkılarından hiç kopamayacağız.

Tekrar kendisine ve başta sevgili Beyza olmak üzere OnAir Sahne ekibine çok teşekkür ederim. Emeklerine sağlık.

 

02 Mayıs
Cazcılardan Rock Dokunuşlar

Şenay Lambaoğlu, pandemi dönemi notlarını “Hayat Defteri”ne döktü.

Şarkıcı, besteci ve söz yazarı Şenay Lambaoğlu beşinci albümü “Hayat Defteri” ile dinleyicilerini bir kez daha selamlıyor. Ada Müzik etiketiyle yayınlanacak albümün tamamı Şenay Lambaoğlu’na ait sekiz parçadan oluşuyor.

Her albümünde yeni bir sound ve yaklaşım yakalamaya özen gösteren sanatçı bu kez Hakan Kurşun (gitar, düzenlemeler), Eylem Pelit (bas) ve Volkan Öktem’den (davul) oluşan ustalar kadrosuyla yol almış. Herhangi bir janr arayışındansa progresif bir bakış açısıyla hem kendisini hem de müziğini yenilemeyi seçen sanatçı birlikte çalıştığı müzisyenler sayesinde daha cesur, özgür ve açık bir sound yakalamış.

Lambaoğlu gibi başarılı caz vokallerden Başak Yavuz cephesinde de bir  sürpriz yaşandı ki Ali Murat Karaaslan ile yaptığı düet bizi hem şaşırttı hem de çok mutlu etti. Başak Yavuz’un yazdığı ve Cansun Küçüktürk’ün yapımcılığını üstlendiği “Her Şey Yolunda” isimli şarkı  cazcı ve bir metalci bir müzisyeni bir araya getirdi ve farklı bir soluk olarak daha ayın ilk günlerinde listemizde kendine yer buldu.

Başak Yavuz, kendini her şeyin yolunda olduğu konusunda telkin etmek için gitarını eline aldığında aslında umutlu bir şarkı yazmayı hedeflediğini ancak parmaklarının yanlışlıkla bir alt tele kaymasıyla kendini çığlık çığlığa bu şarkıyı yazarken bulduğunu ifade ediyor.

 

05 Mayıs

Orhan Deniz’den Değer Deniz anısına yeni bir parça: Masalın

2015 yılında aramızdan koparılan Değer Deniz’i 6.ölüm yıldönümünde yine müzikle anıyoruz. Kardeşi Orhan Deniz’in ablasının bestesini aranje ettiği ‘’Masalın’’ teklisi Lin Records etiketi ile tüm dijital platformlarda.

2015 yılında aramızdan koparılan müzisyen Değer Deniz ölüm yıldönümünde her sene anılmaya devam ediliyor. Kendisi de müzisyen olan kardeşi Orhan Deniz ve Değer in yakın arkadaşları her sene ölüm yıldönümü ve doğum gününde Değer in bestelerini düzenleyerek yeni bir paylaşımda bulunuyor.

Orhan Deniz Masalın parçasının çıkış sürecini şu sözlerle anlatıyor:

‘’Değer’in aramızdan, elimizden alınmasının hemen akabinde onun elimizde kalan kayıtlarından yeni bir şeyler üreterek, güzel ruhunu ve bize bıraktıklarını anarak onu yaşatmaya devam etmek aslında amacım. Sözlerini de kendimce düzenleyerek bize anlatmak istediklerinin tercümanı olmak istedim. Sanki hala bize sesleniyor ve ben buna gerçekten inanıyorum. 5 Mayıs’la gelen bahar coşkusuna senin seslerin karışsın Değer. Her zaman kalbimizdesin.”

Hiç tanışamadık, tanışamayacağız ama dostların sayesinde ne güzel hep karşılaşıyoruz Değer.

 

06 Mayıs
Nick Kamen Hayatını Kaybetti

Ünlü İngiliz şarkıcı ve model Nick Kamen 59 yaşında yaşamını yitirdi. Kamen’in ölümü müzik dünyasına adım atmasını sağlayan Madonna’yı da yasa boğdu. Madonna paylaşımında, “Gittiğini bilmek kalbimi kırıyor. Umarım gittiğin yerde mutlusundur” ifadelerini kullandı.

Dünyaca ünlü model ve şarkıcı Nick Kamen 59 yaşında hayata gözlerini yumdu. Kamen’in ölüm haberi ailesine yakın bir kaynak tarafından doğrulandı. Guardian’ın haberine göre Kamen’in uzun süredir mücadele ettiği bir hastalık nedeniyle yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Kamen’in kariyeri 1985 yılında oynadığı bir reklam filmi sayesinde değişti. ABD’li bir giyim markası için kamera karşısına geçen Kamen, oynadığı reklamla pop müziğin kraliçesi Madonna’nın da dikkatini çekti.

Madonna’nın da desteğiyle müzik kariyerine adım atan Kamen, 1986 yılında ‘Each Time You Break My Heart’ isimli şarkısıyla adını geniş kitlelere duyurdu. 1987-1992 yılları arasında dört şarkıya daha imza atan Kamen, 1996 yılında ‘Loving You Is Sweeter Than Ever’ şarkısını yeniden yorumlayarak hit oldu.

07 Mayıs
Türküler Yetişti İmdada

Tüm gelirleri pandemi sürecinde işsiz kalan müzisyenlere, müzik ve sahne emekçilerine dağıtılmak üzere oluşturulan Olta Dayanışma’nın 7. albümü ‘Türküler Yetişti İmdada’ çıktı.

“Umut denizine atılmış bir olta” mottosundan yola çıkan müzisyenlerin oluşturduğu albüm ile beraber bugüne kadar toplam 81 şarkı yayınlanmış oldu. Şarkıların oluşmasında yüzü aşkın müzisyen emek harcadı.

Albümde türkülerini dinlediğimiz isimler Gamze Kor, Ayfer Vardar, Gülay Sezer, Cem Dost İleri, Erdal Erzincan, Mercan Erzincan, Cenk Turhan, Feryal Öney, Mazlum Çimen, Mihrap Eskiocak, Zeyn’el, Erkan Tekçi

Olta’nın 7. albümü ilk türkü albümü olurken bunun devamı da ilerleyen tarihlerde gelecek.

 

Olta’ya şarkı göndermek ve ihtiyaç sahibi müzisyenlere destek olmak için oltadayanisma@gmail.com adresi kullanılabilir.

Olta’yı Spotify, YouTube gibi dijital platformlardan dinleyebilirsiniz.

08 Mayıs
Haftanın Söyleşisi / Murat Türkücüoğlu ile Dünden Bugüne Müzik Yolculuğu

Mart ayında yayınladığı “İçimi Dökmem Lazım” isimli yeni single çalışması ile bir anda dikkatleri çekti Murat Türkücüoğlu. Şarkısı, güçlü vokali ve beraberinde klip – klip tanıtım videosu ile karşımıza çıkan müzisyeni biraz daha yakından tanımak istedim ve o sürede dünden bugüne  uzun soluklu bir müzik yolculuğu ile karşılaştım.

Aslında ismini yeni duymuş olsam da 90’lı yıllardan beri müziğin içinde olan Murat ile kısa bir sohbet gerçekleştirmem uzun sürmedi. Bu süreçte de bir sürpriz oldu ve çok yakında yayınlayacağı yeni şarkısını (ki artık yayında)  benim bir fotoğraf çalışmam ile sunmak istediğini söyledi ve şarkıyı hiç dinlemeden kabul ettim. Bu da benim bir garip huyum ama işte konu müzisyenin tavrı ve gücü, samimiyeti olunca ötesini merak etmiyor ve sürpriz olsun istiyorum.

Özetle yeni şarkısı “Sır Gibi geçtiğimiz hafta içinde tüm dijital platformlarda yayınlandı, klibi de bu haftanın ilk gününde bizlerle buluştu. Biz bu süreç içinde o kadar çok konuştuk ki sanki kırk yıllık arkadaş samimiyeti, içtenliği ve ben de sadece o telefonlarda kalsın istemedim sohbetimiz ve bu emeği daha çok kişi duysun istedim.

Özetle bir şarkı ve sonrasında daha kendimiz karşı karşıya gelmeden müziğinin fotoğrafımın bir şarkıda buluşması sürprizi kuşkusuz ki önümüzdeki günlerde başka başka şekilde kendine yeniden hayat bulacak. Çünkü gerçekten işine aşık, samimiyete inanan ve kendi mütevazı davransa da on parmağında on marifet olan kişileri seviyorum.

“Haftanın Söyleşisi” konuğum sevgili Murat Türkücüoğlu. Bu tam kapanma sürecinde kendinize bir iyilik yapabilir ve şarkıları içinde güzel bir hafta sonu yaşayabilirsiniz.

 

10 Mayıs
Artık Her Ay Yazılarımla Evos Angels Sayfalarındayım

Her ay müzik yazılarımla yepyeni bir platfomda sizlerle olacağım. Türkiye’nin ilk dijital dergisi olan Evos Angels sayfaları ilhamımı buradaki notlardan aldım. Yani aya düşen şarkıları, albümleri ya da belki de özel konseptleri yine oradan da takip edebilirsiniz. Bu ayın başlıkları şöyle;

Pinhani ile Küçük Bir Evdeyiz.

Su Soley ve “Gardrop”tan Çıkan Şarkıları

Şenay Lambaoğlu Pandemi Dönemi Notlarını “Hayat Defteri”ne Döktü.

Barlas’ın Yeni Albümü “Bu Ne Dünya Kardeşim?”

Kadri Karahan’dan Karanlık Bir Drama

+

En Yeniler / En İyiler

“Bahara Düşen Notalar”ı Evos Angels’ı “Dergilik” uygulamasından indirebilir ya da web sayfalarından takip edebilirsiniz.

https://www.evosangels.com/hayattan/yeni-yazarimiz-kadri-karahan-sizlerle-h290095.html

Bir sonraki ayın konsepti de yılın ilk yarısı albümleri olacak çok büyük bir ihtimalle.

 

 

 

 

15 Mayıs
Haftanın Söyleşisi / Evren Mevlanaoğlu ile Popstar’dan Bugüne

2003 yılında hepimizi ekranlara kilitleyen bir yarışma vardı: Popstar. Oturup yayınlanmasını bekler, kendimizce kritikler yapar ama sevinir ama üzülürdük. Türkiye’nin de gündemi olmuştu yarışma ki ilerleyen bölümlerinde müzikten daha çok işin magazin yanı ortaya çıkınca artık daha çok onlarla anılmaya başlamıştı ve zaman içinde versiyonlarını yaptılar ve tamamen koptu zaten heyecanı.

Yarışmanın üçüncü haftasında ayrılan ve benim de favorilerimden biri olan Evren Mevlanaoğlu güçlü sesi ve duruşu ile birçok kişinin olduğu gibi benim de favori isimlerimdendi ama olmadı. Yarışma öyle ya da böyle bitti ve herkes yoluna devam etti. Kimileri günümüzde yoluna devam etse de kimilerinden haber alamıyoruz.

Geçtiğimiz günlerde gelen bir bülten Evren Mevlanaoğlu’nun yeni single şarkısının müjdesini verdi ki çok sevindim yeniden buluşacak olmamıza bu sesle. Ont Müzik etiketi ile Tansel Doğanay’ın düzenlemesinde bir Sezen Aksu şarkısı, Sertab coverı “Oyun Bitti” ile karşılaşıyorduk ki yıllardır bu sesi neden dinlemediğimizi bir kere daha düşündüm. Ama belki de her şey yeniden başlıyordu.

Yanıtlarını elbette kendisinden alabilirdim, hem de bu vesile yeniden o yıllara dönebilirdik ve günümüz ile bir karşılaştırma yapabilirdik, yani çok şey konuşabilirdik ve konuştuk da. Ekspres’te söyleşilere pop ile karışık rock başladık mayısa ve de öyle de devam ediyoruz, ne güzel.

23 Mayıs
Eurovision’un Galibi İtalya Oldu.

Eurovision heyecanı üç gün sürdü ve tüm hafta onunla yattık kalktık. Kimilerimiz bu heyecana aylar öncesi dahil olurken kimileri günü gelmeye yakın ya da geldiğinde ortak oldu.

Pazartesi günü bu heyecanı gelmiş geçmiş en iyi on birinci listemi yayınlayarak ben de başladım bu seneki sürecin heyecanına. Bir sün sonra yani yarışmanın ilk yarı finalinde arkadaşımız Ulvi Ozangüç değerlendirmesi ile devam ettik. Devamını getiremedik ama kendi adıma hem sosyal medya sayfalarımda hem de Clubhouse platformunda görüşlerimi net bir şekilde belirttim.

İlk yarı finalde iki sürprizim oldu. Litvanya, Rusya, İsveç, Kıbrıs Rum Kesimi, Norveç, Hırvatistan, İsrail, Azerbaycan, Ukrayna, Malta olarak sundum yorumumu,  Hırvatistan elendi ve yerine Belçika çıktı, tek bir yanılma içinde bulundum.

İkinci yarı finalde San Marino, Yunanistan, Moldova, İzlanda, Sırbistan, Arnavutluk, Bulgaristan, Finlandiya, Letonya, Danimarka dedim ve Letonya elendi bir tek yerine Portekiz çıktı. Yani yine tek bir yanılma içinde bulundum.

Final ilk on şarkım ise şöyleydi; Fransa, Ukrayna, Rusya, Azerbaycan, İtalya, İsviçre, Litvanya, Finlandiya, İzlanda, Kıbrıs Rum Kesimi; burada iki kişisel seçimi ayıramadım ki biri Azerbaycan diğeri Kıbrıs Rum Kesimi, o iki ülke yerine Malta ve Yunanistan çıktı. Malta adına şaşırdım ama diğerini asla beklemiyordum yanıldım.

Gelelim sonuçtan memnun muyum kısmına, kısmen evet; İtalta 2019 senesinde ikinci olmuştu ve dersine çok daha iyi çalışmıştı ama benim yıllar sonra dinleyeceğim bir birincilik olacak mıydı, sanmıyorum ama bir Fransa’yı mutlaka dinleyeceğim; özetle Hollanda’yı da tebrik etmeden geçemeyeceğim. Geçen sene pandemiden dolayı ertelenen yarışma bu sene her şeye rağmen gerçekleşti ve de bizi biraz da olsa gündemden uzaklaştırmayı başardı, yeniden fanları olarak konuşmaya kaldığımız yerden devam ettik aramızda ki özlemişim, gayet de güzel oldu.

Bu konuları defalarca bu iç konuşmalarımızda paylaştığım için detayları yeniden yazmak istemiyorum, bir şekilde yeniden dahil oldum, o atmosferi yaşadım ve bizim katılmadığımız bir yarışmada birinci kim olacaktı, çok daha fazla düşünmek istemiyorum, bir gün yeniden katılırsak ki görülmüştür yarışmaya olan ilgi artık o zaman on kat başından sonuna içinde olacağım. Tebrikler İtalya, sevgiler gönlümün birincisi El Diablo.

 

31 Mayıs
Bu Ay Neler Dinledik / Bize Ulaşanlar

Öncelikle mayıs ayı tüm iddialı şarkılarını ayın hemen ilk günlerinde bizimle paylaştı, sonra biraz sakinleşildi ve öyle de ayın sonunu tamamladık.

Popüler cepheden yeni bir şeyler olmazken ki eskiden bu zamanlar bilirsiniz hepsi yaz hitlerini peş peşe dökmeye başlarlardı artık öyle değil, yine alternatif işler öne çıkmayı başardı, düetler ya da feat.ler ile destekli şarkılar önden yürüdü ve bir yandan tam kapanma da devreye girince hepsine yetişmeye çalıştık.

 

ve gelelim kişisel listeme;

Söyleşi teklifimi kabul eden ama sorularımı ilettiğimde şu an itibari ile hala dönüş alamadığım Yasemin Mori’nin bu kayıtsızlığına rağmen yeni şarkısına haksızlık edemezdim ki “Maviye” bu ay içinde en çok dinlediğim şarkılardan biriydi, benim içinde birinciydi.

Caz ve metal dünyasının iki ismi yan yana geldi ve “Her Şey Yolunda” dediler ama ne kadar güzel bir buluşmaydı. Özel bir ses olan Başak Yavuz’a Ali Murat Karaaslan eşlik etti bu şarkıda.

Yeni albümünün ilk partında albümüne de adını veren şarkıda yeniden Şenay Lambaoğlu ile buluştuk ki “Hayat Defteri” müzisyenin pandemi döneminin ürünlerindendi ve şarkının ruh haline kayıtsız kalamadım.

Bu ay sayfalarımızda da konuk ettiğim Murat Türkücüoğlu yeni şarkısı “Sır Gibi”yi yayınladı ki benim fotoğrafım kapak oldu bu şarkıya, ama bu sebepten dolayı değil, çok iyi bir şarkı olduğu için ayın en çok dinlediklerim içinde ve bu listede yer aldı kendisi, bir önceki single şarkısı da aynı şekilde listemdeydi.

Narda Afrika yeni şarkıları “Dün Gece Nerelerdeydin”i yayınladı ki enerjileri ile şarkıları ile dinlemeyi çok sevdiğim isimlerdi, gerçekten beklemeye değmiş, enfes güzellikteydi.

Müzikleri ile yeni tanıştığım Aktör ve Şekersiz isimli grupları da dinlemekten ve bu listede yer vermekten büyük mutluluk duydum. Yeni işlerini heyecanla bekleyeceğim.

Sezen Aksu şarkısı Hande Yener coverı “Kibir” Melis Yelman’ın getirdiği yepyeni bir yorumla, düzenlemeyle şarkıyı bambaşka bir yere taşıdı ki bu geçişleri severim, itiraf ediyorum çok sevdiğim bir şarkı değildi ama artık seviyorum.

Güçlü bir ses olsa da önceki şarkılarında pek yakalayamadığım Derya Uluğ’un yeni şarkısı “Kanunlar Gibi”yi çok sevdim ve hatta tüm yaz dinleyebilirim.

Bu listeyi yıl sonunda değerlendirip en 10 şarkımı seçeceğim için bazen yakalamakta geciktiğim şarkıları da atlamamak için dahil ediyorum. Her ne kadar yeni şarkısı yayınlansa da ben mart single çalışması “Onca Şey Varken” ile bu ay tanıştım ve hakkını yemek istemedim. Bu şarkıyı da bu listeye dahil ettim, zira Şekersiz’in şarkısı da benzer bir şekilde nisan ayında yayınlanmış, aynısı onlar için de geçerli.

Haziran ayında da görüşmek üzere, hepimize güzel notlar tutacağımız, şarkılar dinleyeceğimiz bir ay olmasını dilerim.

 

 

30 Nisan Mayıs Rengarenk Başladı Geçen ay'ın ilk cümlelerinde de demiştim. Cuma malum tüm yeni şarkılarla buluşmamızın vakti artık, şirketler ya da sanatçılar belki bir şey yapamıyor, kural böyle; biz de bir heyecanla listeleri taradıktan sonra sakinleşip bültenleri tek paylaşıyor ve şarkıları atlamadan dinlemeye çalışıyoruz. Nisan'ın son günü bu sebep şarkıları o ay içinde değerlendiremedik ve Mayıs ayı içine endeksledik. Şöyle bir nefes aldık, zaten tam kapanma hali söz konusuydu ve bol bol da vaktimiz vardı. Hemen bir neler dinledik göz atalım mı? Şenay Lambaoğlu, pandemi dönemi notlarını “Hayat Defteri”ne döktü. Müzik Ekspres olarak çalışmalarını yakından takip ettiğimiz müzisyen  Lambaoğlu beşinci…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.83 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*