EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Merve Durceylan – Acılar da Biter

Merve Durceylan – Acılar da Biter

 

Alternatif sahnenin dikkat çeken isimlerinden Merve Durceylan, yeni teklisi Acılar da Biter’i dinleyiciyle buluşturdu.

Temmuz ayında yayınlanan Her Yer Bahar isimli şarkısı ile beğeni toplayan sanatçı, hikayelerine bir yenisini daha ekledi. Alternatif-Pop ve Akustik tınıların harmanlandığı Acılar da Biter’in söz ve müziği Merve Durceylan’a ait. Düzenlemesini Kerem Çakıroğlu’nun üstlendiği şarkının kayıt, mix, mastering süreci ise FadeOut İstanbul Stüdyoları’nda tamamlandı.

10 Eylül’de tüm dijital platformlarda yerini alan “Acılar da Biter”in lirik videosu sanatçının resmi YouTube kanalında yayında.

 

 

Hakkında:

Aslen Eskişehirli olan Merve Durceylan, üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde aldı. Eğitim hayatından sonra müzik çalışmalarına ağırlık vererek bu süreçte Bülent Ortaçgil gibi usta isimlerle çalışma imkanı buldu. Birçok etkinlikte sahne alan Merve Durceylan, çeşitli reklam ve tanıtımların söz-müzik yazarlığı ile seslendirmesini yaptı. Doksanlı yılların kült şarkılarına getirdiği özgün yorumlarla da dikkat çeken müzisyen, 2021 yılından itibaren profesyonel müzik kariyerine adım attı. Mayıs ayında çıkarmış olduğu ilk teklisi İki Küçük Balık ile “gelecek vadeden müzisyenler” arasında gösterilen Merve Durceylan, Temmuz 2021’de yayınlanan Her Yer Bahar isimli şarkısıyla da büyük beğeni topladı. Son olarak Acılar da Biter adlı Single’ını yayınlayan sanatçı, müzik çalışmalarına hız kesmeden devam etmekte ve tamamı kendi bestelerinden oluşan teklilerini dinleyiciyle buluşturmaktadır.

 

  Alternatif sahnenin dikkat çeken isimlerinden Merve Durceylan, yeni teklisi Acılar da Biter'i dinleyiciyle buluşturdu. Temmuz ayında yayınlanan Her Yer Bahar isimli şarkısı ile beğeni toplayan sanatçı, hikayelerine bir yenisini daha ekledi. Alternatif-Pop ve Akustik tınıların harmanlandığı Acılar da Biter'in söz ve müziği Merve Durceylan'a ait. Düzenlemesini Kerem Çakıroğlu'nun üstlendiği şarkının kayıt, mix, mastering süreci ise FadeOut İstanbul Stüdyoları'nda tamamlandı. 10 Eylül'de tüm dijital platformlarda yerini alan "Acılar da Biter"in lirik videosu sanatçının resmi YouTube kanalında yayında.   https://www.youtube.com/watch?v=msnNLjW5xhQ&ab_channel=MerveDurceylan   Hakkında: Aslen Eskişehirli olan Merve Durceylan, üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde aldı. Eğitim hayatından sonra müzik çalışmalarına ağırlık vererek…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*