EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Evrim Ateşler & Okeanos – Mikra Asia / Asia Minor

Evrim Ateşler & Okeanos – Mikra Asia / Asia Minor

Mübadelenin 100’ncü  Yılına Özel Albüm

Türkiye-Yunanistan kültür sanat projeleri yönetmeni, yapımcı müzisyen Evrim Ateşler ve arkadaşları mübadelenin 100. yılında Küçük Asya dönemi şarkılarını seslendirdikleri 10 şarkıdan oluşan arşivlik bir albümü Exelixi etiketi ile yayınladılar.

Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarı Öğretim Görevlisi müzisyen Mehmet Yalgın’ın İstanbul Kemençesi’ne can verdiği albümde, ud enstrümanını Türkiye-Almanya kültürel projeler sanatçısı Güvenç Birer icra etti.

Kalan tüm enstrümanların Ateşler tarafından kayda alındığı arşivlik çalışmada, geri vokaller Okeanos Orkestrası Kadın Sesleri Topluluğu’ndan Sinem Yıldız, Elif Özşekerci ve Merve Tahtasakal tarafından seslendirildi.

Kayıtları, Exelixi ve İzmir Müzik Akademi 4962 stüdyolarında tamamlanan projenin ses mühendisliği işlemleri Mehmet Ali Özbekli tarafından tamamlandı ve Amerika’lı dağıtım şirketi aracılığı ile tüm dünyada ayni andan yayınlandı.

İzmir – Atina Arasında Başarılı Dostluk Köprüsü

2007 yılı itibariyle iki ülke arasında kültür sanat projeleri yönetmenliği görevini başarı ile yürüten Evrim Ateşler ve proje danışmanı Georgia Papadopoulou, sanatın, ortak kültürleri ve dostlukları desteklediği kanısında. Toplam 8 albüm ve 1 belgesel film çalışması yürüten ekip, kulvarlarında en başarılı ve öncü çalışmaları sürdürmeye devam etmektedir.

 

Mübadelenin 100'ncü  Yılına Özel Albüm Türkiye-Yunanistan kültür sanat projeleri yönetmeni, yapımcı müzisyen Evrim Ateşler ve arkadaşları mübadelenin 100. yılında Küçük Asya dönemi şarkılarını seslendirdikleri 10 şarkıdan oluşan arşivlik bir albümü Exelixi etiketi ile yayınladılar. Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarı Öğretim Görevlisi müzisyen Mehmet Yalgın’ın İstanbul Kemençesi’ne can verdiği albümde, ud enstrümanını Türkiye-Almanya kültürel projeler sanatçısı Güvenç Birer icra etti. Kalan tüm enstrümanların Ateşler tarafından kayda alındığı arşivlik çalışmada, geri vokaller Okeanos Orkestrası Kadın Sesleri Topluluğu’ndan Sinem Yıldız, Elif Özşekerci ve Merve Tahtasakal tarafından seslendirildi. Kayıtları, Exelixi ve İzmir Müzik Akademi 4962 stüdyolarında tamamlanan projenin ses mühendisliği işlemleri Mehmet Ali…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.34 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*