EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Minas Ceylin feat. Burcu Tatlıses – Bu Kalp Onsuz Da Tütsün

Minas Ceylin feat. Burcu Tatlıses – Bu Kalp Onsuz Da Tütsün

Minas Ceylin: Merhaba Burcu, albümü kaydediyorum ama öncesinde bir şarkı çıkartmak istiyorum. Şarkıyı yazarken de kaydederken de hep sen vardın aklımda. O müthiş sesinle sesime ortak olur musun? Birlikte söyleyelim mi?

Burcu Tatlıses: Tabii kuzum, at bakalım şarkıyı ne yazmışsın.

2 gün sonra…

Burcu Tatlıses: Hadi söyleyelim.

 

Müziğin şifa olduğuna inanan iki ismin bir şarkıda buluşmasından daha doğal ne olabilir ki? Dinleyen herkese iyi gelmesi için… Aşk acısının hafifletici bir nedeni olarak yazıldı bu şarkı.

Acıdan geçen iki kişi tarafından seslendirildi… Çok konuşulmadı, çünkü hal dili varken kelimelerin içi çok boşaltıldı.

Sadece stüdyoya girildi, çok kahve içildi, kısık seslerle söylendi ve herkes kendi yalnızlığına gömülüp eve dağıldı…

Başka bir hikâyede buluşmak üzere… Dostluğun her şeyden daha önemli olduğunu bilerek ve bunun huzuruyla…

 

Söz & Müzik: Minas Ceylin
Düzenleme: Doğan Aşkıner
Stüdyo: Feraner Music
Vokal Stüdyo: Cihangir Müzik Evi
Vokal Kayıtları: Basri Hayran
Mix: Doğan Aşkıner
Mastering: Barış Yetkin – Retro Yapım

 

Minas Ceylin

Ankara doğumlu Minas Ceylin, İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde eğitim aldı, ardından aynı üniversitede Gazetecilik Bölümü’nde yüksek lisans yaptı. Farklı gruplarla ve isimlerle rock, elektronik ve etnik müzikler yaptı, konserler verdi. Farklı isimlerle bir albüm, iki kitap ve iki tekli yayınladı. Dergi ve gazetelerde yazmaya devam ediyor…

Şifa bulmak için uzun bir yolculuğa çıkarak Orta Anadolu’yu, Doğu Anadolu’yu, Azerbaycan’ı ve İran’ı dolaşan müzisyen, köklerini aramak için çıktığı yolculuktan kayıtlarına devam ettiği ‘’Kaybolursam Şarkı Söyle’’ albümünü yazarak döndü. ‘’Bu Kalp Onsuz da Tütsün’’, albümünden önce çıkan ikinci teklisi.

 

Kadri Karahan’ın notu

Her şarkı / her albüm yazılmıyor. Ama bilen bilir daha ilk dinlememde bir aşka kapılıp heyecanlanıyorsam biraz daha yükseltmek istiyorum sesimi. Siz de öyle yapın mesela, bağırın, çağırın, daha çok insana gitsin bir şarkı, belki siz gibi birilerinin de ihtiyacı vardır ona. Ben öyle yapıyorum. Hemen o çok yakın birkaç ruh dengi arkadaşıma, sonrası bulunduğum sayfalara küçük bir not ile yolluyorum. Biraz belki egolu anlaşılabilecek bir yorum olacak ama ayrıca paylaştığım seçkilerime güveniyorum. Kimseyi ya da her şarkıyı diyeyim zorla sevmiyorum, sevemiyorum çünkü. Maalesef piyasa seviyor ve saçma sapan işler kâr ediyor, olmadık isimler alıp başını gidiyor böyle. Adaletsizlikler olmasa keşke.

Yıllar önce Burcu Tatlıses ile de yolumuz böyle kesişmişti. Yazdığı sözleri sonrası sesi ile de tanıştığım “Güller” şarkısı çıkmıştı karşıma, sonrası uzun soluklu sohbetlerimiz oldu, bugün de devam eden paylaşımlarımız oluyor. Kalemine, sesine, yüreğine her daim hayranım. Minas ile de bugün şarkısı “Bu Kalp Onsuz da Tütsün” üzerinden tanıştık, duygularımı kendisine de ilettim ve üstüne kısa bir sohbet gerçekleştirdik. Önümüzdeki günlerde kendisi ile daha çok karşılaşacağımıza inanıyorum. Şarkının basın bültenini de okuduysanız öylesi kopup gelmiş bir şarkı bu ve sihirli ve alkışlanası bir buluşma, ihtiyacımız olan samimiyet tam olarak bu. Çok uzaklara gitmek yada çok büyük çabalar sarf etmek gerekmiyor.

 

 

Minas Ceylin: Merhaba Burcu, albümü kaydediyorum ama öncesinde bir şarkı çıkartmak istiyorum. Şarkıyı yazarken de kaydederken de hep sen vardın aklımda. O müthiş sesinle sesime ortak olur musun? Birlikte söyleyelim mi? Burcu Tatlıses: Tabii kuzum, at bakalım şarkıyı ne yazmışsın. 2 gün sonra… Burcu Tatlıses: Hadi söyleyelim.   Müziğin şifa olduğuna inanan iki ismin bir şarkıda buluşmasından daha doğal ne olabilir ki? Dinleyen herkese iyi gelmesi için… Aşk acısının hafifletici bir nedeni olarak yazıldı bu şarkı. Acıdan geçen iki kişi tarafından seslendirildi… Çok konuşulmadı, çünkü hal dili varken kelimelerin içi çok boşaltıldı. Sadece stüdyoya girildi, çok kahve içildi, kısık seslerle…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*