EDİTÖRDEN
Anasayfa / NOTLAR / Mircan Kaya ve Merih Aşkın’dan Kırmızı Gül

Mircan Kaya ve Merih Aşkın’dan Kırmızı Gül

Mircan Kaya ve Merih Aşkın’dan geleneksel müzik sevenlere annelerimizden, babalarımızdan, büyük annelerimizden, büyük babalarımızdan duyduğumuz Anadolu türkülerinden oluşan nostaljik, duygulu, sıcacık bir albüm: Kırmızı Gül

Mircan Kaya albümü şöyle anlatıyor: Basit, yalın, samimi, sıcak bir şey yapmak istedim. İşbirliğine dayalı, gönüllü bir çalışma. İddiasız olsun. Öyle büyük bir prodüksiyon olmasın ancak çokluğu azlığında saklı olsun. Albüm kapağından başlayarak işbirliğini göstersin. Hani sıcaklık özlediğinizde o sıcaklığı bulacağınız insanların olmadığını bilmek fena yürek sızlatır ya işte o duyguya karşılık gelen bir müzik albümü olsun.

Kırmızı Gül; geleneksel değerleri ve bu değerlerle ilişkili tüm o eski ancak iliklerimize işlemiş duyguları tazeleyip selamlıyorlar.

Albümde yer alan eserler: Kırmızı Gül, O Yar Gelir, Cevizin Yaprağı Dal Arasında, Söyle Dilber Suçum Nedir, Pencereden Kuş Uçtu, Zahit Bizi Tan Eyleme, Gül Kuruttum, Ela Gözlüm Ben Bu Elden Gidersem.

 

Mircan Kaya ve Merih Aşkın'dan geleneksel müzik sevenlere annelerimizden, babalarımızdan, büyük annelerimizden, büyük babalarımızdan duyduğumuz Anadolu türkülerinden oluşan nostaljik, duygulu, sıcacık bir albüm: Kırmızı Gül Mircan Kaya albümü şöyle anlatıyor: Basit, yalın, samimi, sıcak bir şey yapmak istedim. İşbirliğine dayalı, gönüllü bir çalışma. İddiasız olsun. Öyle büyük bir prodüksiyon olmasın ancak çokluğu azlığında saklı olsun. Albüm kapağından başlayarak işbirliğini göstersin. Hani sıcaklık özlediğinizde o sıcaklığı bulacağınız insanların olmadığını bilmek fena yürek sızlatır ya işte o duyguya karşılık gelen bir müzik albümü olsun. Kırmızı Gül; geleneksel değerleri ve bu değerlerle ilişkili tüm o eski ancak iliklerimize işlemiş duyguları tazeleyip selamlıyorlar. Albümde…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.83 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*