EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Nazan Öncel – Kara Plak Geceye Bir Şarkı / DMC

Nazan Öncel – Kara Plak Geceye Bir Şarkı / DMC

Üç dakikaya sığdırdığı hikâyelerin temsilcisi olarak şarkılarıyla nice nesiller yetiştiren ve müzik tarihine adını altın harflerle yazdıran Nazan Öncel Durum Şarkıları’ndan sonra ” Kara Plak Geceye Bir Şarkı” albümüyle, sevenlerinin yüreğine serin sular serpmeye hazırlanıyor. Kapak çalışması ressam Arslan Eroğlu’nun suluboya fırçasından çıkarken Janti Hamit, Erman Arda ve Nazan Öncel düzenlemesiyle 10 temiz şarkıya imza atarak, her ruha dokunacak bir iş çıkardılar.

Usta sanatçı Nazan Öncel “Kara Plak” albümünün ilk klip çalışması için Söz ve Bestesi Nazan Öncel’e, düzenlemesi Erman Arda’ya ait ‘Esme’ şarkısı için yönetmen Ali Necati Kumcuoğlu ile çalışarak başka bir ilke imza attı.

Müzik yazarı Naim Dilmener’in “Şu çağda yeni bir Nazan Öncel albümü; Mucize dediğimiz başka nedir ki?”, Murat Meriç’in de “Yine yapmış yapacağını, bekleyişimiz boşuna değilmiş. Plağını pikaba koyup döndüreceğim günü sabırsızlıkla bekliyorum.” diyerek karşıladığı albümün etkisi kuşkusuz önümüzdeki süreçte hepimizin üzerinde olacak.

Nazan Öncel ile ilgili o kadar çok yazı yazdım ki ama bu kez çok ayrı heyecanlıyım ve kelimeleri yan yana getirmeyi ilerleyen günlere saklıyorum, çok ama çok daha fazla dinlemeli ve bir süre gerçekten tadını sadece kendim için çıkarmalıyım sanki.

Kadri Karahan

 

 

Üç dakikaya sığdırdığı hikâyelerin temsilcisi olarak şarkılarıyla nice nesiller yetiştiren ve müzik tarihine adını altın harflerle yazdıran Nazan Öncel Durum Şarkıları’ndan sonra " Kara Plak Geceye Bir Şarkı" albümüyle, sevenlerinin yüreğine serin sular serpmeye hazırlanıyor. Kapak çalışması ressam Arslan Eroğlu’nun suluboya fırçasından çıkarken Janti Hamit, Erman Arda ve Nazan Öncel düzenlemesiyle 10 temiz şarkıya imza atarak, her ruha dokunacak bir iş çıkardılar. Usta sanatçı Nazan Öncel “Kara Plak” albümünün ilk klip çalışması için Söz ve Bestesi Nazan Öncel’e, düzenlemesi Erman Arda’ya ait ‘Esme’ şarkısı için yönetmen Ali Necati Kumcuoğlu ile çalışarak başka bir ilke imza attı. Müzik yazarı Naim Dilmener'in…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*