EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Niyazi Koyuncu – Liva / Kalan Müzik

Niyazi Koyuncu – Liva / Kalan Müzik

Niyazi Koyuncu 4 yıl aradan sonra ikinci albümü ‘Liva’yı dinleyicisiyle buluşturdu. Kalan Müzik etiketiyle çıkan albümde, sanatçının Ceylan Ertem’le de düeti bulunuyor.

Niyazi Koyuncu’dan Liva çıktı!

Niyazi Koyuncu ‘Muço Pa’ albümünün ardından ‘Liva’yı dinleyicisiyle buluşturdu. Lazca’da Kar Suyu ve baharı karşılamak anlamına gelen ‘Liva’ albümünde Niyazi Koyuncu yine geleneği bozmuyor ve albümdeTürkçe, Lazca ve Hemşince eserlere yer veriyor.

11 eserin yer aldığı albümde anonim eserlerin (Fadimeşi Destani, Al Eline Fener, Sigara, Verena, duman, Liligum…) yanı sıra sanatçı kendisine ait iki bestesi de yer alıyor. (Kalbüme Yağan Kar ve Ayrılık).

Aranjörlüğünü Evren Arkman ve Poyraz Kılıç’ın yaptığı albüm, ekip ruhu ve kolektif bir çalışmanın ürünü olarak çıktı.

Çok değerli müzisyenin destek verdiği albümde Koyuncu, Ceylan Ertem’le Kalbime Yağan Kar’a düet yaparken, sanatçıya vokallerde yine sanatçılar Selçuk Balcı ve Resul Dindar eşlik ediyor. Aydoğan Topal, Gökhan Birben gibi müzisyenler de albüme söz ve müzikleriyle katkı sunarken; sevilen şairlerden İbrahim Karaca ve Yasemin Yıldız da iki esere şarkı sözü yazdı.

Müziği ağbeyi Kazım Koyuncu’dan miras alarak bugünlere taşıyan Niyazi Koyuncu, Lazca rock müziğinin genç temsilcilerinde de biri…

01 – Yol
Söz-Müzik: Evren Arkman

02 – Ayrılık
Söz: Yasemin Yıldız Müzik: Niyazi Koyuncu

03 – Fadimeşi Destani
Söz-Müzik: Anonim

04 – Kalbime Yağan Kar
Söz: İbrahim Karaca & Sinan Kaynakçı Müzik: Niyazi Koyuncu

05 – Kale Batum’i
Söz: Anonim Müzik: Aydoğan Topal

06 – Al Elini Fener
Söz: ibrahim Karaca Müzik: Anonim

07 – Gönlünün Kıyısı
Söz-Müzik: Evren Arkman

08 – Sigara
Söz-Müzik: Anonim

09 – Verane
Söz-Müzik: Anonim

10 – Duman
Söz-Müzik: Anonim

11 – Liligum
Söz: Gökhan Birben-Müzik: Anonim

(Basın Bülteni)

 

Niyazi Koyuncu 4 yıl aradan sonra ikinci albümü ‘Liva’yı dinleyicisiyle buluşturdu. Kalan Müzik etiketiyle çıkan albümde, sanatçının Ceylan Ertem’le de düeti bulunuyor. Niyazi Koyuncu’dan Liva çıktı! Niyazi Koyuncu ‘Muço Pa’ albümünün ardından ‘Liva’yı dinleyicisiyle buluşturdu. Lazca’da Kar Suyu ve baharı karşılamak anlamına gelen ‘Liva’ albümünde Niyazi Koyuncu yine geleneği bozmuyor ve albümdeTürkçe, Lazca ve Hemşince eserlere yer veriyor. 11 eserin yer aldığı albümde anonim eserlerin (Fadimeşi Destani, Al Eline Fener, Sigara, Verena, duman, Liligum...) yanı sıra sanatçı kendisine ait iki bestesi de yer alıyor. (Kalbüme Yağan Kar ve Ayrılık). Aranjörlüğünü Evren Arkman ve Poyraz Kılıç’ın yaptığı albüm, ekip ruhu ve…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*