EDİTÖRDEN
Anasayfa / NOTLAR / Okay Barış’tan Yeni Albüm: Artık Sevilmiyor Böyle

Okay Barış’tan Yeni Albüm: Artık Sevilmiyor Böyle

Okay Barış’ın, prodüktörlüğünü Sezen Aksu ile birlikte üstlendiği “Artık Sevilmiyor Böyle…” isimli albümü çıktı. 11 şarkıdan oluşan albüm, SN Müzik etiketiyle dijital platformlarda satışa sunuluyor.

Sezen Aksu ve Okay Barış’ın ortak prodüksiyonuyla çıkan albüm için Aksu;  “Okay aslında elektonik şarkılar yapmayı ve söylemeyi tercih eden bir müzisyen. Ama elektronik müzikte yeteri kadar ortaya çıkmayan çok özel bir sesi ve duygusu var. ‘Gel, bir tane de böyle bir albümün olsun’, dedim. Bir sene sonra kabul etti. Pek de güzel oldu bence…” diyor.

Uzun yıllar İstanbul gece hayatında birçok orkestrada çalan, çok sayıda sözü, bestesi ve düzenlemesi bulunan Okay Barış; albümlerin kartonetlerini okuyanların iyi bildiği bir müzisyen ve elektronik müzik takipçilerinin yakından tanıdığı bir ses. Albümdeki 11 şarkının da düzenlemesinde Okay Barış’ın kendi imzası bulunuyor. Albümdeki bestelerin tamamı ve 8 şarkının sözü albümün müzikal konseptini de belirlerleyen Aksu’ya ait.  Sözlerden 2’si Sibel Algan tarafından yazılırken, albümde bir de sürpriz isim bulunuyor: Yıldız Tilbe  albümde “Aşktan Giderken” isimli şarkıya yazdığı sözle yer alıyor.

Albümden ilk klip, “Onursuz Olabilir Aşk” isimli şarkıya geliyor. Klibin yönetmen koltuğunda ise Okay Barış’ın kendisi oturuyor.

 

Sezen Aksu Aşkın Nur Yengi, Sertab Erener, Levent Yüksel gibi isimlerin ardından uzun bir süre sonra ilk defa prodüktör olarak bir albüme imzasını koyuyor.

 

 

 

01 – Onursuz Olabilir Aşk

Söz-Müzik: Sezen Aksu

 

02 – Sen Ciddisin

Söz-Müzik: Sezen Aksu

 

03 – Artık Sevilmiyor Böyle

Söz-Müzik: Sezen Aksu

 

04 – Zaten Yaz 3 Aydı

Söz-Müzik: Sezen Aksu

 

05 – Alıngansın

Söz-Müzik: Sezen Aksu

 

06 – Ne Güzel Olur

Söz-Müzik: Sezen Aksu

 

07 – Sana Kalsa

Söz-Müzik: Sezen Aksu

 

08 – 180 Derece

Söz: Sibel Algan

Müzik: Sezen Aksu

 

09 – Biçim

Söz-Müzik: Sezen Aksu

 

10 – Aşktan Giderken

Söz: Yıldız Tilbe

Müzik:Sezen Aksu

 

11 – Bildiğin Gibi Değil

Söz: Sibel Algan

Müzik: Sezen Aksu

 

Okay Barış’ın, prodüktörlüğünü Sezen Aksu ile birlikte üstlendiği “Artık Sevilmiyor Böyle…” isimli albümü çıktı. 11 şarkıdan oluşan albüm, SN Müzik etiketiyle dijital platformlarda satışa sunuluyor. Sezen Aksu ve Okay Barış’ın ortak prodüksiyonuyla çıkan albüm için Aksu;  “Okay aslında elektonik şarkılar yapmayı ve söylemeyi tercih eden bir müzisyen. Ama elektronik müzikte yeteri kadar ortaya çıkmayan çok özel bir sesi ve duygusu var. ‘Gel, bir tane de böyle bir albümün olsun’, dedim. Bir sene sonra kabul etti. Pek de güzel oldu bence…” diyor. Uzun yıllar İstanbul gece hayatında birçok orkestrada çalan, çok sayıda sözü, bestesi ve düzenlemesi bulunan Okay Barış; albümlerin kartonetlerini…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*