EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Öznil – Öylece Düşündüm

Öznil – Öylece Düşündüm

Öznil’den Ada Müzik etiketiyle ikinci tekli.

İlk çalışmasıyla bu yılın başında müzik kariyerine başlayan Öznil, yeni teklisi ‘Öylece Düşündüm’’ü de Ada Müzik etiketiyle müzikseverlerin beğenisine sundu. Soft Rock türünde şarkılar üreten genç ses, ‘Öylece Düşündüm’’ün bir önceki teklisinin devamı niteliğinde olduğunun altını çiziyor. Bundan sonraki çalışmayı da aynı eksende yapacağını belirten Öznil, böylece 3 hikayeyi birbirine bağlı 3 şarkı şeklinde projelendirmiş olacak.

Öylece Düşündüm’ün söz ve bestesi yine Öznil’e ait. Genel olarak aynı ekiple çalışan sanatçıya düzenleme ve akustik gitarda Miraç Yavuz, kontrbas ve tüm prodüksiyon aşamalarında Selim Aydın, davulda Ethem Saran, etkileyici trompet performansıyla Volkan Coşar eşlik etti ve tüm kayıtlar Nordic Stüdyosu’nda gerçekleştirildi. Mix-Mastering için Ada Stüdyosu ve deneyimli üstadları Özgür Özkan Mete ve İhsan Apça ile çalışıldı.

İlk şarkıda dışa vurulan hissiyatlar ve aleni bir veryansın hali varken, “Öylece Düşündüm”, Öznil’in iç dünyası ile hesaplaşmasını, yaşadıklarının muhasebesini biraz da akustik bir sound ve özellikle iddialı, ön plana çıkarılmış vokal performansı ile konu ediyor.

 

Öylece düşündüm
Neyim var ki senden daha değerli
Buradayız ikimiz de
Tüm geç kalmışlıklar içinde

Ben mi dertsizim
Ben mi gitmişim
Ben mi susmuşum
Ve, ve ben mi sevmedim

Sen mi dertlisin
Sen mi kalmışsın
Sen mi hep haklıydın
Ve sen mi hep sevdin
Ama ilk gidendin

Öylece düşündüm
Neyim var ki senden daha değerli
Buradayız ikimiz de
Tüm geç kalmışlıklar içinde

Sen hep böyleydin
Görmek istediğim gibiydin
Sen hep bencildin
Ve, ve ben hiç görmedim

Sen hep böyleydin
Görmek istediğim gibiydin
Sen hep bencildin
Ve, ve ben hiç görmedim
Ama tüm suç benim

Kayıt: Miraç Yavuz & Selim Aydın (NORDIC Prodüksiyon)
Stüdyo: NORDIC
Prodüktör: Özgür Gökberi & Selim Aydın

Akustik Gitar: Miraç Yavuz
Kontrbas: Selim Aydın
Davul: Ethem Saran
Trompet: Volkan Coşar

Miks: Özgür Özkan Mete & İhsan Apça (ADA Stüdyoları)
Mastering: Özgür Özkan Mete & İhsan Apça (ADA Stüdyoları)

Ada Müzik

 

 

Öznil’den Ada Müzik etiketiyle ikinci tekli. İlk çalışmasıyla bu yılın başında müzik kariyerine başlayan Öznil, yeni teklisi ‘Öylece Düşündüm’’ü de Ada Müzik etiketiyle müzikseverlerin beğenisine sundu. Soft Rock türünde şarkılar üreten genç ses, ‘Öylece Düşündüm’’ün bir önceki teklisinin devamı niteliğinde olduğunun altını çiziyor. Bundan sonraki çalışmayı da aynı eksende yapacağını belirten Öznil, böylece 3 hikayeyi birbirine bağlı 3 şarkı şeklinde projelendirmiş olacak. Öylece Düşündüm’ün söz ve bestesi yine Öznil’e ait. Genel olarak aynı ekiple çalışan sanatçıya düzenleme ve akustik gitarda Miraç Yavuz, kontrbas ve tüm prodüksiyon aşamalarında Selim Aydın, davulda Ethem Saran, etkileyici trompet performansıyla Volkan Coşar eşlik etti ve tüm kayıtlar Nordic Stüdyosu’nda gerçekleştirildi.…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*