EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Perma – Fusion

Perma – Fusion

5 şarkıdan oluşan kısa çalar albümde Perma’ya Mali’den Abidox ve Türkiye’den Grenze eşlik ediyor. Müzik altyapılarında Gambiyalı prodüktör Ouzey Duboiz ve İbrahim Uludağ, ses düzenlemelerinde Berkan Hançer imzası bulunuyor.

Farklı kültürleri ve bir araya getiren çalışmada ortak nokta ise Esenyurt. Yaklaşık iki sene evvel demoları kaydedilen albümde farklı ülkelerden isimler görüyoruz. Bu isimleri bir araya getiren yer Esenyurt. Adı sürekli göç ve kriminal olaylarla anılan semtin müzikal tarafında Perma’nın dinliyoruz.

Fusion bir yanıyla Afrika etnik müziğinden beslenirken, bir yanıyla plaza yaşantısından sıkılan beyaz yakalı bir hayatın da yansıması olarak karşımıza çıkıyor. Müzikal alt yapısı ve sözleriyle Fusion kendine has tarzıyla dikkat çekiyor.

Whap Music etiketiyle yayınlanan çalışma deneysel bir hip-hop dinletisi sunarken, kolektif bir çabanın ürünü olarak füzyonu oluşturuyor.

 

 

 

 

 

5 şarkıdan oluşan kısa çalar albümde Perma’ya Mali’den Abidox ve Türkiye’den Grenze eşlik ediyor. Müzik altyapılarında Gambiyalı prodüktör Ouzey Duboiz ve İbrahim Uludağ, ses düzenlemelerinde Berkan Hançer imzası bulunuyor. Farklı kültürleri ve bir araya getiren çalışmada ortak nokta ise Esenyurt. Yaklaşık iki sene evvel demoları kaydedilen albümde farklı ülkelerden isimler görüyoruz. Bu isimleri bir araya getiren yer Esenyurt. Adı sürekli göç ve kriminal olaylarla anılan semtin müzikal tarafında Perma’nın dinliyoruz. Fusion bir yanıyla Afrika etnik müziğinden beslenirken, bir yanıyla plaza yaşantısından sıkılan beyaz yakalı bir hayatın da yansıması olarak karşımıza çıkıyor. Müzikal alt yapısı ve sözleriyle Fusion kendine has tarzıyla…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.8 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*