EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Selin Karaağaç – Bahar

Selin Karaağaç – Bahar

“Sor Beni” isimli teklisiyle müzik dünyasına adım atan Selin Karaağaç, yeni şarkısı “Bahar” ile uzun bir aranın ardından dinleyicilerle buluşuyor. BeatsByGirlz ve British Council’in Benim Şehrim Benim Sesim projesinde yer alan 20 kadın müzisyen arasında olan ve düzenlenen festivalde sahne alan Karaağaç, bu süreçte bir yandan mimarlığa devam ederken bir yandan yerel mekanlarda sahne almaya devam ediyor. Bağımsız olarak yayınlanan yeni teklisi “Bahar” ile bir dönem ağırlık verdiği caz müziğe de selam veriyor.

“Bahar”, aşkın ilk zamanlarının içimizde yarattığı filizlenen çiçekler hissini anlatan bir şarkı. Narin, ümitli ve hevesli bir yeni aşkın sade ve romantik bir düzenlemeyle tarif edildiği, canlı enstrümanlarla kaydedildiği bu şarkı, aşkın bize cesaret ve ümit verdiğini hatırlatıyor.

Sözü Karaağaç, müziği Karaağaç ve Paşa Çelik ortak çalışmasına ait olan şarkının aranjesini de Paşa Çelik üstlendi. Gitarda yine Paşa Çelik, kontrbasta Eylül Güntekin ve davulda Nihal Saruhanlı yer alıyor. Mix-Mastering ise Deniz Ünlü’ye ait.

Önceki şarkısı “Sor Beni”nin aksine güzel bir hikayenin başlangıcını, heyecanını ve hevesini anlatan bir şarkı olan “Bahar”, tüm dijital platformlarda yayında.

 

 

 

“Sor Beni” isimli teklisiyle müzik dünyasına adım atan Selin Karaağaç, yeni şarkısı “Bahar” ile uzun bir aranın ardından dinleyicilerle buluşuyor. BeatsByGirlz ve British Council'in Benim Şehrim Benim Sesim projesinde yer alan 20 kadın müzisyen arasında olan ve düzenlenen festivalde sahne alan Karaağaç, bu süreçte bir yandan mimarlığa devam ederken bir yandan yerel mekanlarda sahne almaya devam ediyor. Bağımsız olarak yayınlanan yeni teklisi “Bahar” ile bir dönem ağırlık verdiği caz müziğe de selam veriyor. “Bahar”, aşkın ilk zamanlarının içimizde yarattığı filizlenen çiçekler hissini anlatan bir şarkı. Narin, ümitli ve hevesli bir yeni aşkın sade ve romantik bir düzenlemeyle tarif edildiği, canlı…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*