EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Serkan Sönmezocak – Turkish Inspired Documentary Music

Serkan Sönmezocak – Turkish Inspired Documentary Music

‘Turkish Inspired Documentary Music’ isimli 18 şarkıdan oluşan albüm çalışması, Serkan Sönmezocak tarafından  tüm dijital platformlara dağıtılarak dinleyiciyle buluştu.

Yaklaşık 20 yıldır müziklerini yaptığı farklı belgesellerin, özgün müzik temalarından seçerek derlediği albümde, farklı tınılarda ve farklı tarzlarda müziklerin aynı konsept altında birleştiğini görüyoruz. Türk Müziğine ait etnik unsurların Dünya müziği ile birleştiği bu konsept; genel olarak duygu yoğunluğu yüksek bir tınıya sahip lakin bunun yanında hareketli ve keyifli modu olan şarkılar da yer alıyor bu albümde. Albüme adını veren ‘Turkish Inspired’; Türk’den esinlenen müziklerin ve bunun etkisi altındaki bir müzisyenin dünya müziği ile sentezlendiği yolculuğunun seyir defteri niteliğinde.

 

Editörün Notu: 

Bugüne kadar birçok önemli albümde ve projede imzası bulunan Serken Sönmezocak’tan 18 şarkılık dolu dolu bir albüm; üstelik böyle bir zamanda, böyle şartlarda, adeta ilaç. Albüm beni enstümantal müzik ile ilk tanıştığım yıllara götürdü; sözlerin olmadığı enstrümanların birbiri ile buluştuğu o en güzel zamanlarımıza, yolculuklarımıza. Hatta öyle ki uzun zamandır CD dinlememe rağmen bu CD’nin elimde olmasını diledim, belki LP olarak yayınlanabilir ve arşivcilerin ellerinde olabilir. Öylesi hazine bir çalışma. Hazır retrolar her anımızı ele geçirmişken belki de biraz sakinleşmeye ihtiyacımız var, hayatımızı sorgulamaya, kendimizle yüzleşmeye. Fon müziklerimiz hazır öyleyse.

 

 

 

'Turkish Inspired Documentary Music' isimli 18 şarkıdan oluşan albüm çalışması, Serkan Sönmezocak tarafından  tüm dijital platformlara dağıtılarak dinleyiciyle buluştu. Yaklaşık 20 yıldır müziklerini yaptığı farklı belgesellerin, özgün müzik temalarından seçerek derlediği albümde, farklı tınılarda ve farklı tarzlarda müziklerin aynı konsept altında birleştiğini görüyoruz. Türk Müziğine ait etnik unsurların Dünya müziği ile birleştiği bu konsept; genel olarak duygu yoğunluğu yüksek bir tınıya sahip lakin bunun yanında hareketli ve keyifli modu olan şarkılar da yer alıyor bu albümde. Albüme adını veren 'Turkish Inspired'; Türk'den esinlenen müziklerin ve bunun etkisi altındaki bir müzisyenin dünya müziği ile sentezlendiği yolculuğunun seyir defteri niteliğinde.   Editörün Notu: …

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.55 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*