EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / spiritus asper – coming in (all in whispers)

spiritus asper – coming in (all in whispers)

Merhabalar, biz spiritus asper!

İstanbullu, İngilizce üretim yapan, iki kişilik, disiplinlerarası bir şiir grubunun bağımsız sanatçılarıyız. Bir şair ve bir müzisyen olarak, dizelerin içindeki tınıları vurgulamak ve şiir deneyimini genişletmek amacıyla üretimler yapıyor ve bir şiir grubu olarak ilerliyoruz. Zaman zaman işlerimizi, yine birlikte ürettiğimiz video işleriyle bir araya getiriyoruz.

Çağdaş sanatın giderek daha fazla disiplinlerarası bir yapıya evrilmesi, performans sanatının ândaki gücü ve dünya üzerindeki şiir okuyucularının kısıtlı bir çevrede takılıp kalmış olması gibi konuları göz önüne aldığımızda; işlerimizde, izleyicilerin birden fazla duyusuna hitap etmeyi değerli buluyoruz. Bu nedenle; şiir, müzik ve video sanatını birleştiriyoruz ve şiir performansını, şairin kendi seslendirmesi ile aktarıyoruz.

spiritus asper’in ikinci işi olan coming in (all in whispers), 13 Kasım tarihinde Spotify, Soundcloud, iTunes gibi çeşitli platformlarda yayınlandı. Bu projeye kendimiz çektiğimiz video-art ise bugün 16.00’da YouTube üzerinden yayınlanacak. coming in (all in whispers) şiir, müzik ve video sanatından oluşan disiplinlerarası ve 4 dakika 42 saniye uzunluğunda bir üretim. Şiir, insan deneyiminin subjektif gerçekliğini ve aşkınlık hallerini konu alırken müzik de şamanik ve elektronik elementleri bir araya getiriyor ve yoğun dizeleri vurguluyor.

 

 

 

Merhabalar, biz spiritus asper! İstanbullu, İngilizce üretim yapan, iki kişilik, disiplinlerarası bir şiir grubunun bağımsız sanatçılarıyız. Bir şair ve bir müzisyen olarak, dizelerin içindeki tınıları vurgulamak ve şiir deneyimini genişletmek amacıyla üretimler yapıyor ve bir şiir grubu olarak ilerliyoruz. Zaman zaman işlerimizi, yine birlikte ürettiğimiz video işleriyle bir araya getiriyoruz. Çağdaş sanatın giderek daha fazla disiplinlerarası bir yapıya evrilmesi, performans sanatının ândaki gücü ve dünya üzerindeki şiir okuyucularının kısıtlı bir çevrede takılıp kalmış olması gibi konuları göz önüne aldığımızda; işlerimizde, izleyicilerin birden fazla duyusuna hitap etmeyi değerli buluyoruz. Bu nedenle; şiir, müzik ve video sanatını birleştiriyoruz ve şiir performansını, şairin…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.8 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*