EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / spiritus asper – Vaporizing to the Mist

spiritus asper – Vaporizing to the Mist

spiritus asper’den performatif bir müzik şiiri: Vaporizing to the Mist

spiritus asper kendilerini şöyle tanımlıyor; İstanbullu, İngilizce üretim yapan, iki kişilik, disiplinlerarası bir şiir grubunun bağımsız sanatçılarıyız. Bir şair ve bir müzisyen olarak, dizelerin içindeki tınıları vurgulamak ve şiir deneyimini genişletmek amacıyla üretimler yapıyor ve bir şiir grubu olarak ilerliyoruz. İşlerimizi yine birlikte ürettiğimiz video-art’larla bir araya getiriyoruz.

spiritus asper’in üçüncü işi olan vaporizing to the mist, Spotify ve YouTube gibi çeşitli platformlarda yayınlandı. vaporizing to the mist, 3 dakika ve 39 saniye uzunluğunda ve video-art, performans, şiir ve müzikten oluşan disiplinlerarası bir üretim. vaporizing to the mist (sise buharlaşmak) işinde şiir, insan belleğini hatırlamak/unutmak, unutulan anıları yalnızca kalıntıları aracılığı ile hatırlayarak yüzleşmek gibi ikili açmazlar üzerinden ilerliyor. Müzik ise ambient tecno elementleri kullanarak, şiirin nazik dokusunu yapısöküme uğratıyor ve travma sonrası stres bozukluğu (tssb)’nin ani doğasını mimikliyor. Öte yandan, işin performatif katmanı ise bu bağlamda yaşanan durumların, beden hafızası üzerindeki etkilerini konu alıyor.

 

 

spiritus asper’den performatif bir müzik şiiri: Vaporizing to the Mist spiritus asper kendilerini şöyle tanımlıyor; İstanbullu, İngilizce üretim yapan, iki kişilik, disiplinlerarası bir şiir grubunun bağımsız sanatçılarıyız. Bir şair ve bir müzisyen olarak, dizelerin içindeki tınıları vurgulamak ve şiir deneyimini genişletmek amacıyla üretimler yapıyor ve bir şiir grubu olarak ilerliyoruz. İşlerimizi yine birlikte ürettiğimiz video-art’larla bir araya getiriyoruz. spiritus asper’in üçüncü işi olan vaporizing to the mist, Spotify ve YouTube gibi çeşitli platformlarda yayınlandı. vaporizing to the mist, 3 dakika ve 39 saniye uzunluğunda ve video-art, performans, şiir ve müzikten oluşan disiplinlerarası bir üretim. vaporizing to the mist (sise buharlaşmak) işinde…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*