EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Taha Gürbüz – Kukumav Kuşları

Taha Gürbüz – Kukumav Kuşları

Taha Gürbüz, geçtiğimiz Şubat ayında dinleyicilerle buluşan “Hasbelkader’in ardından, önümüzdeki aylarda yayımlanacak EP’de yer alacak ikinci şarkısı “Kukumav Kuşları”nı müzikseverlerin beğenisine sunuyor. Retro synth seslerin duyulduğu, sade gitar eşlikleriyle dans ritminin buluştuğu “Kukumav Kuşları”, söz videosu (lyrics video) ile birlikte 19 Mart Cuma günü tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Son olarak geçtiğimiz Şubat ayında”Hasbelkader’i müzikseverlerin beğenisine sunan Taha Gürbüz’ün, önümüzdeki aylarda yayınlayacağı ‘FİL’ isimli EP’den ikinci şarkısı “Kukumav Kuşları” tüm dijital platformlarda yerini alıyor.

Taha Gürbüz’ün, pandeminin getirdiği içe dönüş ve sorgulama halinin hissettirdiği duygulardan ilham alarak eleştirel ve ironik bir dille yazdığı “Kukumav Kuşları”nda retro synth sesler eşliğinde sade gitar melodilerini dans ritmi ile buluşturuyor.

Taha Gürbüz, “Kukumav Kuşları“ ‘Siz’ ve ‘biz’ ayrımının olmadığı, ‘biz’ olmanın esas olduğu ütopik bir dünya hayalinin uzaklığında bir özeleştiri” sözleriyle tanımlıyor.

Müzikseverlerin bağımsız müzik sahnesinden tanıdığı Taha Gürbüz, 2017 yılında ilk solo albümü Manyak’ ın ardından 2018 yılından beri yayınladığı teklileri müzikseverlerin beğenisine sunuyor.

Sözü, müziği ve düzenlemesi Taha Gürbüz’e ait olan şarkının tüm kayıtları home stüdyosunda tamamlandı. Mix ve mastering’ini Pinhani grubundan tanıdığımız Eray Polat’ın üstlendiği “Kukumav Kuşları”nın fotoğraf çekimlerini fotoğraf sanatçısı Dilan Bozyel gerçekleştirdi. Kapak illüstrasyonunu grafik tasarımcı Özge Tığlı Ertekin’in hazırladığı şarkının aynı gün yayınlanan söz videosunu ise görsel tasarımcı İpek Şirin üstlendi.

 

 

 

Taha Gürbüz, geçtiğimiz Şubat ayında dinleyicilerle buluşan "Hasbelkader’in ardından, önümüzdeki aylarda yayımlanacak EP’de yer alacak ikinci şarkısı "Kukumav Kuşları"nı müzikseverlerin beğenisine sunuyor. Retro synth seslerin duyulduğu, sade gitar eşlikleriyle dans ritminin buluştuğu "Kukumav Kuşları", söz videosu (lyrics video) ile birlikte 19 Mart Cuma günü tüm dijital platformlarda yerini aldı. Son olarak geçtiğimiz Şubat ayında"Hasbelkader’i müzikseverlerin beğenisine sunan Taha Gürbüz'ün, önümüzdeki aylarda yayınlayacağı ‘FİL’ isimli EP’den ikinci şarkısı "Kukumav Kuşları" tüm dijital platformlarda yerini alıyor. Taha Gürbüz’ün, pandeminin getirdiği içe dönüş ve sorgulama halinin hissettirdiği duygulardan ilham alarak eleştirel ve ironik bir dille yazdığı "Kukumav Kuşları"nda retro synth sesler eşliğinde sade gitar…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*