EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Tunca – Çiçek

Tunca – Çiçek

İstanbul’da doğup büyüyen Tunca, müzik kariyerine genç yaşlarda gitar çalıp kendi bestelerini yaparak başladı. Rock ve elektronik müzik ile ilgilenen müzisyen, uzun bir bekleme ve birikim zamanı geçirdi. Birden fazla tarzı birbirine sentezlemeyi isteyen Tunca müziğe sadece içinden geldiği gibi yaklaşmakta ve kalıpların dışında bir anlayışa sahip.

Tunca, geçmişte kaybettiği bir arkadaşı için yazdığı, her ne kadar keyifli olsa da bir o kadar da hüzünlü olan “Çiçek” adlı teklisini yayına aldı. Parça, çok çabuk gelişen, içindekileri bir anda dışa vurup kaydettiği hatta önce silip yayınlamaktan vazgeçtiği fakat sonrasında arkadaşının anısına yayınlamaya karar verdiği bir parça olup, BBI Music Co. etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınlandı.

Sözü, müziği, mix’i ve mastering’i müzisyenin kendisine ait olan teklinin kapak tasarımında ise Muhammed Enis Büyükçepik imzası bulunuyor.

Tunca’nın “Çiçek” isimli yeni teklisi, BBI Music Co. aracılığıyla tüm dijital platformlarda.

 

 

İstanbul’da doğup büyüyen Tunca, müzik kariyerine genç yaşlarda gitar çalıp kendi bestelerini yaparak başladı. Rock ve elektronik müzik ile ilgilenen müzisyen, uzun bir bekleme ve birikim zamanı geçirdi. Birden fazla tarzı birbirine sentezlemeyi isteyen Tunca müziğe sadece içinden geldiği gibi yaklaşmakta ve kalıpların dışında bir anlayışa sahip. Tunca, geçmişte kaybettiği bir arkadaşı için yazdığı, her ne kadar keyifli olsa da bir o kadar da hüzünlü olan "Çiçek" adlı teklisini yayına aldı. Parça, çok çabuk gelişen, içindekileri bir anda dışa vurup kaydettiği hatta önce silip yayınlamaktan vazgeçtiği fakat sonrasında arkadaşının anısına yayınlamaya karar verdiği bir parça olup, BBI Music Co. etiketiyle…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*