Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Ulaş Ekim – Sessizlik Biter Mi?

Ulaş Ekim – Sessizlik Biter Mi?

Ulaş Ekim’in geçtiğimiz Nisan ayında başlayan solo müzik yolculuğu “Sessizlik Biter Mi?” albümü ile devam ediyor.

2020’de 5 farklı tekli paylaşan sanatçı Ağustos ayından bu yana albüm için hummalı bir çalışma içine girmişti. Bu süreç içerisinde pek çok parçasını ve pek çok soundu tekrar tekrar denedikten sonra nihayet albümünü bitirmeyi başardı.

Albüm sanatçının şu ana kadarki en bireysel işini oluşturuyor. O kadar ki, her esnasında Ekim’in parmağı var: Parçaların yazımından, üretilmesine ve pazarlanmasına kadar… Bu süreçte yıllardır telefonunda biriktirdiği parçaları ilk önce kişisel bilgisayarına kaydetti ve sonrasında prodüksiyonları için FL Studio programını kullandı. Hepsi bu kadar. Albüm kapağında da bu çiğliği ve sadeliği vermek adına albüm yapımında kullandığı bütün aletlerini yanına alarak kendi evinde kamera karşısına geçti ve kapak fotoğrafı da bu şekilde doğmuş oldu.

Müziğinde akılda kalıcı sözlerle birlikte daima sade ve orijinal melodileri tercih eden sanatçı, solo projesinde modern alternatif pop türünde parçalar icra ediyor. Albüm tarzına ilham veren sanatçılar arasında dünyanın önde gelen alternatif pop isimlerinden Charlie Puth, Kazy Lambist, Tame Impala gibi isimler var.

“Sessizlik Biter Mi?”nin teması yalnızlık ve kış… Parçalar seçilirken hepsinin kış atmosferinde olmalarına dikkat edildi. Dinleyenler bu sebeple tam anlamıyla bir kış albümü dinlemiş olacaklar. Parça içlerine yerleştirilen efektler de bu ambiyansı pekiştirmek için özellikle seçildi.

Albümdeki pek çok parçaya çekilecek video klipler Şubat ve Mart’ın ilerleyen haftalarında Ulaş Ekim’in kendi
YouTube sayfasından izlenebilecek.

 

 

Ulaş Ekim’in geçtiğimiz Nisan ayında başlayan solo müzik yolculuğu “Sessizlik Biter Mi?” albümü ile devam ediyor. 2020’de 5 farklı tekli paylaşan sanatçı Ağustos ayından bu yana albüm için hummalı bir çalışma içine girmişti. Bu süreç içerisinde pek çok parçasını ve pek çok soundu tekrar tekrar denedikten sonra nihayet albümünü bitirmeyi başardı. Albüm sanatçının şu ana kadarki en bireysel işini oluşturuyor. O kadar ki, her esnasında Ekim’in parmağı var: Parçaların yazımından, üretilmesine ve pazarlanmasına kadar… Bu süreçte yıllardır telefonunda biriktirdiği parçaları ilk önce kişisel bilgisayarına kaydetti ve sonrasında prodüksiyonları için FL Studio programını kullandı. Hepsi bu kadar. Albüm kapağında da bu çiğliği ve sadeliği vermek…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*