Anasayfa / SINGLE / EP / Vulpes Dharma -İnisiyasyon

Vulpes Dharma -İnisiyasyon

Yoğunlukla içe dönük ama yankı ve yansımalarında dış dünyayla hassas karşılıklar bulan Vulpes Dharma, uzun senelerdir tek başlarına müzik yapan iki mühendis, Arda Saraçoğlu ve Ahmet Sarıgüney’in Bilkent’te okurken bir sound design stüdyosunda tanışmasıyla kuruldu. Derin müzik tutkularının yanı sıra, asla beyaz yakalı olmamayı istemeleri üzerinden de bir araya gelip, birbirlerinin eksikliklerini tamamladıklarını fark ettiler.

İkili, ev stüdyolarında enstrümanlarını ve vokallerini kaydedip, kendi altyapılarını, mikslerini ve masteringlerini yapıyor. Radiohead, Aphex Twin, Moderat, John Frusciante ve Flume gibi isimlerden ilham alarak IDM, Art-Rock, Indietronica, Glitch ve Future Garage türlerini Türkçe vokallerle birleştiren bir füzyon üretiyorlar.

Yaptıkları müzikle yeri bilinmeyen, başka çağlardan kalan ve adı konulmamış hisleri keşfeden grup, ilk konsept EP’leri “İnisiyasyon”u 6 Kasım 2020’de yayınladı. Sürekli üretim ve çoğaltım içinde oluşturdukları ve
biriktirdikleri materyallerini, tematik anlatılar içinde uyumla konumlandırarak yayınlamaya devam edecekler. Kendi müziklerinin yanında başka müzisyenlerin prodüksiyonlarında, görsel-işitsel sanat enstalasyonlarında, hip hop altyapı üretimlerinde, kısa flmlerde ve oyun ses/müzikleri alanlarında da çalışıyorlar.

 

 

Yoğunlukla içe dönük ama yankı ve yansımalarında dış dünyayla hassas karşılıklar bulan Vulpes Dharma, uzun senelerdir tek başlarına müzik yapan iki mühendis, Arda Saraçoğlu ve Ahmet Sarıgüney’in Bilkent’te okurken bir sound design stüdyosunda tanışmasıyla kuruldu. Derin müzik tutkularının yanı sıra, asla beyaz yakalı olmamayı istemeleri üzerinden de bir araya gelip, birbirlerinin eksikliklerini tamamladıklarını fark ettiler. İkili, ev stüdyolarında enstrümanlarını ve vokallerini kaydedip, kendi altyapılarını, mikslerini ve masteringlerini yapıyor. Radiohead, Aphex Twin, Moderat, John Frusciante ve Flume gibi isimlerden ilham alarak IDM, Art-Rock, Indietronica, Glitch ve Future Garage türlerini Türkçe vokallerle birleştiren bir füzyon üretiyorlar. Yaptıkları müzikle yeri bilinmeyen, başka çağlardan kalan ve adı konulmamış hisleri keşfeden…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.7 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*