EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / YėY- Round & Round

YėY- Round & Round

YėY’in, 2 Ekim 2020’de Grgdn Music etiketiyle yayınlanacak 5 şarkılık EP “Mirages” öncesi ilk teklisi “Round & Round” tüm dijital platformlarda yerini aldı.

EP’de daha önce Selda Bağcan, Ahmet Aslan gibi isimlerin yorumuyla da dinlemeye alışık olduğumuz efsanevi türkü Minnet Eylemem’in çok özel bir yeniden yorumu da yer alacak.

Kökenleri Mannheim’a dayanan çok kültürlü elektronik müzik topluğu YėY; doğu-batı sentezinin muhteşem bir örneğini sergiliyor.

YėY’in müziğinde geleneksel enstrümanlar, house altyapıları ile birleşerek benzersiz ve uluslararası bir deneyime dönüşüyor.

Bağlama sanatçısı Uğur Köse’nin 2017 yılında eşlik ettiği bir Almanya konserinde yapımcı ve solist David König ile tanışmasına uzanan Yėy’in temellerini; iki farklı kültürden ve dilden müzisyenin tekno müziğe duyduğu derin sevgi ve tutku oluşturuyor.

YėY’in EP öncesi, single çalışmaları, grubun canlı performans sergilediği videolar ile birlikte grubun YouTube kanalından yayınlanacak.

 

YėY’in, 2 Ekim 2020’de Grgdn Music etiketiyle yayınlanacak 5 şarkılık EP “Mirages” öncesi ilk teklisi “Round & Round” tüm dijital platformlarda yerini aldı. EP’de daha önce Selda Bağcan, Ahmet Aslan gibi isimlerin yorumuyla da dinlemeye alışık olduğumuz efsanevi türkü Minnet Eylemem’in çok özel bir yeniden yorumu da yer alacak. Kökenleri Mannheim’a dayanan çok kültürlü elektronik müzik topluğu YėY; doğu-batı sentezinin muhteşem bir örneğini sergiliyor. YėY’in müziğinde geleneksel enstrümanlar, house altyapıları ile birleşerek benzersiz ve uluslararası bir deneyime dönüşüyor. Bağlama sanatçısı Uğur Köse’nin 2017 yılında eşlik ettiği bir Almanya konserinde yapımcı ve solist David König ile tanışmasına uzanan Yėy’in temellerini; iki…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*