EDİTÖRDEN
Anasayfa / Genel / Yıldız Tilbe ile Müzikte 30 Yıl Konseri

Yıldız Tilbe ile Müzikte 30 Yıl Konseri

Bundan tam 30 sene önce başladı albüm yolculuğu ve “Delikanlı” yılın bu zamanlarında karşımıza çıktı ve o gün bugündür de müzik dünyasına sayısız güzellikte şarkılar armağan etti Yıldız Tilbe.  30 yıldır müzikteki albüm – single yolculuğu hiç hız kesmedi ve tüm bu şarkılar özel bir kutlama ile yeniden bizlerle buluşmayı hak etti.

Bugüne kadar belki birçok konser verdi ama belki de hayatının en büyük konseri geçtiğimiz gün BJK Tüpraş Stadı’nda gerçekleşti. Tatile çıkmadan önce bu konseri kaçırmak olmazdı.  1765 kişinin bu konser için aylardır çalıştığı konserde kendisine 20 kişilik bir orkestra eşlik etti ve sahne kaldığı süre boyunca tüm şarkılarına dev bir stadı dolduran dinleyicileri eşlik etti.

Şek Organizasyon tarafından düzenlenen Tilbe konseri öncesi sahne Ersay Üner’in oldu ve müzisyen kendi yorumladığı şarkılarının yanında başkalarının sesinden de hit olmuş şarkıları ile bir repertuar sundu dinleyicilerine.

Beklenen an geldiğinde elbette açılış şarkısı “Delikanlım” yıllar sonra yeniden karşımızdaydı. Bir başka delikanlı da yanımdaydı. Konseri yeğenim Gökay ile izledim ki birlikte izlediğimiz ilk konser oldu, bu anı hep beklemiştim. Konserin de böyle bir diskografik yanı olduğunu düşünürsek doğru bir yol arkadaşıydı benim için. Hemen hemen ilk albümü çıktığında Yıldız’ın ben de o yaşlarımdaydım. Hatta o stada yıllar sonra yeniden bir konser için ilk kez geliyordum sanki o gençliğimle.

Elbette bir konsere tüm hit şarkılar sığdırılamazdı ama genel atmosfere baktığımızda tüm bir müzik yolculuğunun izleri ağırlıktaydı ki türküden arabeske, kendi okuduklarının yanında başkalarına verdiği şarkılara başından sonuna dolu dolu bir konser izliyorduk. Evet hep güzel sahneleri oldu Yıldız’ın, dinleyicisinden hiç kopuk olmadı, sosyal medyada yeri geldi söylemleri (ki benim de karşı çıktıklarım vardı) ya da videoları ile müzik dışında da gündem oldu ama biz onu hep en güzel şarkıların kalemi, bestecisi, yorumcusu sevdik öyle değil mi? Burada uzun uzun tüm şarkılarına da kalpler bırakabilir, hepsine anılarımı yazabilirim; işte ben bu şarkıların neredeyse tamamını dün sahnede binlerce insanla birlikte dinledim ve bu eşsiz bir deneyimdi ve bana göre her sanatçının hayali de olmalı.

Evet yazıyı sizlerle paylaştığım tam da bugün o  yine o 30 sene öncesinde olduğu gibi aynı yazlık yere gidiyorum ve o şarkıların her köşede bıraktığı anılar ile yeniden karşılaşacağım kuşkusuz.

Teşekkürler sevgili Yıldız’a, ŞEK Organizasyon ekibine, sevgili Özgür Aras’a, sevgili Emel Yalçın’a ve emeği geçen tüm herkese.

Kadri Karahan

 

Bundan tam 30 sene önce başladı albüm yolculuğu ve "Delikanlı" yılın bu zamanlarında karşımıza çıktı ve o gün bugündür de müzik dünyasına sayısız güzellikte şarkılar armağan etti Yıldız Tilbe.  30 yıldır müzikteki albüm - single yolculuğu hiç hız kesmedi ve tüm bu şarkılar özel bir kutlama ile yeniden bizlerle buluşmayı hak etti. Bugüne kadar belki birçok konser verdi ama belki de hayatının en büyük konseri geçtiğimiz gün BJK Tüpraş Stadı’nda gerçekleşti. Tatile çıkmadan önce bu konseri kaçırmak olmazdı.  1765 kişinin bu konser için aylardır çalıştığı konserde kendisine 20 kişilik bir orkestra eşlik etti ve sahne kaldığı süre boyunca tüm şarkılarına…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.68 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*