Anasayfa / SINGLE / EP / yokyer – Kintsugi

yokyer – Kintsugi

Biz yokyer. Karakteristik sesini “Serebral Müzik” olarak tanımlayan, Progresif Indie Rock ve Electronica tarzlarına temas eden bir grubuz. İlk günden bugüne biz müziğimizin peşinde, müziğimiz de bizim peşimizde, yuvarlanıyoruz. Bu yuvarlanma sırasında 2 albüm kaydedip bir tanesini yayınladık bile. 2017 Ağustos’unda yayınladığımız ilk albümümüz Ekinoks’tan beri koruduğumuz sessizliğimizi 3 Nisan Dijital İklim Grevi için yayınladığımız “Uyan” ile bozduk. Ardından “Büyü” ile kendimizi sevenlerimize tekrar hatırlattık.

Lafı çok uzatmayalım.

Yayınlanmış 1 albüm ve 2 teklinin ardından şimdi en içten kırıklıklarımızla karşınızdayız, “Kintsugi”.

Adını bir uzakdoğu öğretisi olan Kintsugi’den alan teklimiz, yine bu öğretinin de ifade ettiği gibi, kırıklıkların yokoluştan ziyade varoluşa, hatta yeniden doğuşa kapı açtığını dile getiriyor. Simetriyi ve kusursuzluğu göğe çıkaracağı yerde, yaşanmışlığın önemine dikkat çekiyor; “Ellerim kırılmış olsa bile korku yok” diyerek.

Bir kişi, kendi onayı olmadan vuku bulan herhangi bir şeyden huzur bulamaz, derler. Kintsugi’de isteğimiz dışında gerçekleşmiş her tecrübeye önce başkaldırıyoruz, ardından bağrımıza basıp kabulleniyoruz. Çünkü bu şarkıyı, bu sözleri yaşanmışlıkların yazdırdığını çok iyi biliyoruz.

Yaşanmış, yaşanacak veya yaşanmasını istediği her şeyi müzikle ifade etmek için çabalayan yokyer’den size, Kintsugi:
Buruk bir kabullenmişlikle,

Şimdi, tüm dijital streaming platformlarında.

 

 

Biz yokyer. Karakteristik sesini “Serebral Müzik” olarak tanımlayan, Progresif Indie Rock ve Electronica tarzlarına temas eden bir grubuz. İlk günden bugüne biz müziğimizin peşinde, müziğimiz de bizim peşimizde, yuvarlanıyoruz. Bu yuvarlanma sırasında 2 albüm kaydedip bir tanesini yayınladık bile. 2017 Ağustos’unda yayınladığımız ilk albümümüz Ekinoks’tan beri koruduğumuz sessizliğimizi 3 Nisan Dijital İklim Grevi için yayınladığımız “Uyan” ile bozduk. Ardından "Büyü" ile kendimizi sevenlerimize tekrar hatırlattık. Lafı çok uzatmayalım. Yayınlanmış 1 albüm ve 2 teklinin ardından şimdi en içten kırıklıklarımızla karşınızdayız, "Kintsugi". Adını bir uzakdoğu öğretisi olan Kintsugi'den alan teklimiz, yine bu öğretinin de ifade ettiği gibi, kırıklıkların yokoluştan ziyade varoluşa,…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.85 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*