EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / yokyer – Uyan

yokyer – Uyan

Biz yokyer. Karakteristik sesini “Serebral Müzik” olarak tanımlayan, Progresif Indie Rock ve Electronica tarzlarına temas eden bir grubuz. İlk günden bugüne biz müziğimizin peşinde, müziğimiz de bizim peşimizde, yuvarlanıyoruz. Bu yuvarlanma sırasında 2 albüm kaydedip bir tanesini yayınladık bile. 2017 Ağustos’unda yayınladığımız ilk albümümüz Ekinoks’tan beri koruduğumuz sessizliğimizi, yeni teklimiz “Uyan” ile bozduk ve kendimizi sevenlerimize tekrar hatırlattık.

“Uyan” eski tarzımızdan uzak bir görünüm sergileyerek, sofistike dinleyicileri hedef altına aldı. Piyasadaki sanatçıların alışılmış seslerinin birkaç adım kenarında duran tavrımızı “Uyan” ile taçlandırdık.

Tahribata, vurdumduymazlığa, kaderciliğe, bencilliğe, şeytanlara doğru çıkan sesimiz olan “Uyan”, bir uyanış temelinde. Bizlerin içinde, belki sizler için de.

Dünyanın güzelliğinde kaybolduğumuzda, bu deneyimin elimizden alınmasından korktuğumuzda gözlerini açtı “Uyan” ve taşıdığı sade ama karmaşık havasıyla çok önemli bir konuyu da aynı potada eritti: Küresel İklim Krizi.

Geçtiğimiz 3 Nisan’da hayata geçirilen Dijital İklim Grevi’nde, Instagram üzerinden canlı yayınladığımız konserde, ortak değerlere sahip olduğumuz sanatçı dostlarımızla bir arada olmanın mutluluğunu yaşadık “Uyan” sayesinde.

Grubumuzun beyni Emre Akdeniz, grev öncesi Yeşil Gazete’ye verdiği demeçte; “Uğruna emek verdiğimiz şeyler bizi biz yapıyor ve ne kadar çokuz, o kadar güçlü. Nihayetinde insan dayanışma ve paylaşma yapabildiği için insandır değil mi? Bizi bunca besleyene, üzerinde müzik yapmamız için bize ev olana, kucak açan bu gezegene olan saygımız, müziğimize de yansımadan edemiyor.” diyerek, çıkarttığımız bu anlamlı şarkının altını, grupça ne kadar iyi doldurduğumuzu bir kez daha hatırlatıyor.

Uyan’ın video klibine YouTube üzerinden erişebilmekle beraber tüm dijital streaming platformlarından da Uyan’ı dinleyebilirsiniz.

 

Biz yokyer. Karakteristik sesini “Serebral Müzik” olarak tanımlayan, Progresif Indie Rock ve Electronica tarzlarına temas eden bir grubuz. İlk günden bugüne biz müziğimizin peşinde, müziğimiz de bizim peşimizde, yuvarlanıyoruz. Bu yuvarlanma sırasında 2 albüm kaydedip bir tanesini yayınladık bile. 2017 Ağustos’unda yayınladığımız ilk albümümüz Ekinoks’tan beri koruduğumuz sessizliğimizi, yeni teklimiz “Uyan” ile bozduk ve kendimizi sevenlerimize tekrar hatırlattık. “Uyan” eski tarzımızdan uzak bir görünüm sergileyerek, sofistike dinleyicileri hedef altına aldı. Piyasadaki sanatçıların alışılmış seslerinin birkaç adım kenarında duran tavrımızı “Uyan” ile taçlandırdık. Tahribata, vurdumduymazlığa, kaderciliğe, bencilliğe, şeytanlara doğru çıkan sesimiz olan “Uyan”, bir uyanış temelinde. Bizlerin içinde, belki sizler için…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.8 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*