EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Zafer Cınbıl – Annemin Mutfak Türküleri

Zafer Cınbıl – Annemin Mutfak Türküleri

İlk albümü “Organic Şarkılar”ı 2008 yılında yayınlayan Zafer Cınbıl’ın uzun bir aradan sonra 2015 yılında “Benden Sana Yar Olur mu” isimli single şarkısını yayınlamıştı. Yine uzun bir aradan sonra bu kez ikinci albümü ile karşımızda: Annemin Mutfak Türküleri.

Birsen Tezer’in seslendirdiği ‘’Balıkesir’’ ve ‘’Delikanlı’’, Güvenç Dağüstün’ün Birsen Tezer ile düet yaptığı aynı zamanda Şenay Lambaoğlu’nun ve Emre Sertkaya’nın da seslendirdiği ‘’Sevdanın Yolları’’ isimli şarkıların da söz yazarı ve bestecisi olan Cınbıl bugüne kadar birçok değerli müzisyene gerek albümlerinde gerek konserlerinde eşlik etti.

Cınbıl’ın umarım şifa olur dilekleri ile sunduğu ve tamamını Amerika’daki evinde kendisi çalarak kaydettiği albümde bir eser dışında yer alan tüm türküler anonim. Mürşide Şimşek, Doğu Ekin Değerli, Tercan Çevik albümde emeği geçen isimler arasında. Albümün isminden de anlaşılacağı üzere bu türküler müzisyenin çocukluğu, annesi ile olan hatıralarına ve o günlere, türkülere olan özleme yolculuğu.

 

İlk albümü “Organic Şarkılar”ı 2008 yılında yayınlayan Zafer Cınbıl’ın uzun bir aradan sonra 2015 yılında "Benden Sana Yar Olur mu" isimli single şarkısını yayınlamıştı. Yine uzun bir aradan sonra bu kez ikinci albümü ile karşımızda: Annemin Mutfak Türküleri. Birsen Tezer’in seslendirdiği ‘’Balıkesir’’ ve ‘’Delikanlı’’, Güvenç Dağüstün’ün Birsen Tezer ile düet yaptığı aynı zamanda Şenay Lambaoğlu'nun ve Emre Sertkaya'nın da seslendirdiği ‘’Sevdanın Yolları’’ isimli şarkıların da söz yazarı ve bestecisi olan Cınbıl bugüne kadar birçok değerli müzisyene gerek albümlerinde gerek konserlerinde eşlik etti. Cınbıl'ın umarım şifa olur dilekleri ile sunduğu ve tamamını Amerika'daki evinde kendisi çalarak kaydettiği albümde bir eser dışında…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.85 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*