EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Zafer Taşdan – Bir Varmış Bir Yokmuş / Anadolu Müzik

Zafer Taşdan – Bir Varmış Bir Yokmuş / Anadolu Müzik

TRT İstanbul Radyosu sanatçılarından Zafer Taşdan’ın ‘’Bir Varmış Bir Yokmuş” ismini verdiği enstrümantal albümü; Anadolu Müzik etiketiyle çıktı.

Sanatçının Mey, Duduk, Şivi ve Zurna çaldığı geleneksel halk ezgileri ve bestelerden oluşan albümde on üç eser bulunmakta. Mesud Cemil’in bestelediği Nazım Hikmet’in “Kanatları Gümüş Yavru Bir Kuş” şiiri farklı bir yorumla dinleyicisiyle buluşuyor. Yanı sıra ‘’ İnceden İnce’’, “Aynalar”, “Gunde Hember” ve Harput’un kadim ezgisi “Ağır Halay” da albümde yer alan eserlerdendir.

Albüm kayıtlarında Ali Ekber Kayış, mix’te Erkan Adlin, maestringde Babajim stüdyo imzası bulunmakta. Albüm canlı (Hucum) ve kanal kayıtları ile birbirinden değerli müzisyenlerin katkılarıyla gerçekleşmiştir. Albümde Ergun Karadağ, Mahir Mak, Osman Korkmaz ve sanatçının kendi çektiği fotoğraflar kullanılmış, grafik tasarımını Togay Kılıçoğlu yapmıştır.

01 – Kanatları Gümüş
02 – Gunde Hember
03 – İnceden İnce
04 – Ağır Halay
05 – Aynalar
06 – Şifa İstemem
07 – Yüksek Eyvanlarda
08 – Edalı Güzel
09 – Gül Kuruttum
10 – Başına Döndüğüm
11 – Kele Kele – Armenian Bar
12 – Başı Pare Pare
13 – Uzun Hava

 

TRT İstanbul Radyosu sanatçılarından Zafer Taşdan’ın ‘’Bir Varmış Bir Yokmuş” ismini verdiği enstrümantal albümü; Anadolu Müzik etiketiyle çıktı. Sanatçının Mey, Duduk, Şivi ve Zurna çaldığı geleneksel halk ezgileri ve bestelerden oluşan albümde on üç eser bulunmakta. Mesud Cemil’in bestelediği Nazım Hikmet’in “Kanatları Gümüş Yavru Bir Kuş” şiiri farklı bir yorumla dinleyicisiyle buluşuyor. Yanı sıra ‘’ İnceden İnce’’, “Aynalar”, “Gunde Hember” ve Harput’un kadim ezgisi “Ağır Halay” da albümde yer alan eserlerdendir. Albüm kayıtlarında Ali Ekber Kayış, mix’te Erkan Adlin, maestringde Babajim stüdyo imzası bulunmakta. Albüm canlı (Hucum) ve kanal kayıtları ile birbirinden değerli müzisyenlerin katkılarıyla gerçekleşmiştir. Albümde Ergun Karadağ, Mahir…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.05 ( 4 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*