EDİTÖRDEN
Anasayfa / GÜNÜN KLİBİ / Cem Yıldız – Meclis Onun Meclisidir

Cem Yıldız – Meclis Onun Meclisidir

 

Cem Yıldız’ın yeni teklisi ‘Meclis Onun Meclisidir’ tüm dijital platformlarda yayında.

Sözleri, 20. yüzyılın en büyük gazelhanı Azerbaycan edebiyatının önemli isimlerinden şair Ali Ağa Vahid’e aittir. Şiirlerinde aşk, doğa, insanlık teması ve insanın iç dünyasını, çatışmalarını derinlikli bir şekilde işleyen aynı zamanda toplumsal eleştirilerde bulunan Vahid, zamanının sosyal ve siyasi sorunlarına da ışık tutmuştur.

Cem Yıldız; psikedelik, deneysel, elektronik müzik öğelerinden oluşan bu yeni teklisi ile mistik aleme geçişi de vurgulamaktadır.

Söz sesin kaderidir, Aşk aşığın içkisidir, Cem sazın esiridir. Biz kimiz meclis onun meclisidir.
– Seyit C. Halil –

 

https://www.youtube.com/watch?v=3L3IdattRGY&ab_channel=CemY%C4%B1ld%C4%B1z   Cem Yıldız'ın yeni teklisi 'Meclis Onun Meclisidir' tüm dijital platformlarda yayında. Sözleri, 20. yüzyılın en büyük gazelhanı Azerbaycan edebiyatının önemli isimlerinden şair Ali Ağa Vahid’e aittir. Şiirlerinde aşk, doğa, insanlık teması ve insanın iç dünyasını, çatışmalarını derinlikli bir şekilde işleyen aynı zamanda toplumsal eleştirilerde bulunan Vahid, zamanının sosyal ve siyasi sorunlarına da ışık tutmuştur. Cem Yıldız; psikedelik, deneysel, elektronik müzik öğelerinden oluşan bu yeni teklisi ile mistik aleme geçişi de vurgulamaktadır. Söz sesin kaderidir, Aşk aşığın içkisidir, Cem sazın esiridir. Biz kimiz meclis onun meclisidir. - Seyit C. Halil -   https://open.spotify.com/intl-tr/track/3Nbte82GdOyOvCedwipcFX?si=5155fd58011b4aee

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.07 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*