EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Koray Hacıosmanoğlu – Nadiren

Koray Hacıosmanoğlu – Nadiren

Türk  Pop – Rock müziğine farklı bir bakış açısı kazandıran Koray Hacıosmanoğlu, ilk albümü “Heyecan”ın üzerinden geçen 1.5 yıl sonrasında yeni teklisi “Nadiren” yayınladı.

Duygu yoğunluğunun melodilerle harmanlandığı şarkı, bütün dijital palatformlarda yerini aldı. Aşk kavramının en ince ve naif dokunuşlarla işlendiği “Nadiren” ismi gibi nadir şarkılar arasına girmeye aday.

Söz ve müziği Koray Hacıosmanoğlu’na ait olan şarkının düzenlemesini, Yahya Egecan İnce üstlendi. Tünel stüdyolarında kaydedilen şarkının mix, mastering aşamasında yine Yahya Egecan İnce imzasını görüyoruz.

“Nadiren” sizleri alıp uzaklara götürecek bir eser olarak zihinlerde yerini alıyor.

 

Kadri Karahan’ın notu

Geçtiğimiz sene yayınladığı ilk albümü “Heyecan”ın üzerine sitemiz sayfaları için bir söyleşi gerçekleştirmiştim sevgili Koray ile.  Kendisi o süreç içinde bir hayalini gerçekleştirdiğini  ve onun keyfini yaşadığını söylüyordu ama artık daha büyük heyecanları, beklentileri olmalıydı ve bunun için neler yapacaktı, bekleyecektik. Çok daha ötelere gitmeyi hak ediyordu çünkü.

Konserler gerçekleştirdi, akustik videolar yayınladı. Bu geçen bir yılın ardından klasik akışa uyarak bir şarkı / single yeniden kapımızı çaldı. Yazın bu son günlerinde – ki eskiden yaz bereketi olurdu şimdi yaz kaosu oluyor – gelen bu şarkı sevenlerine / dinleyenlerine bir sürpriz oldu. Sevenlerine / dinleyenlerine diyorum çünkü kendisini henüz tanımayanlar bu yüzlerce şarkı içinde nasıl karşılaşacak ya da denk gelecek gerçekten bilmiyorum. Bunun için arkasında büyük bir firma yok, kendisi yayınlıyor şarkısını ve kendisi çabalıyor. Ağır atılan adımlar, inanarak atılan adımlar daha gerçek çünkü ayrı ama biraz da elden ele yaymak düşüyor sanki bu vb. içtenlikleri.

“Nadiren” bir yaz rüzgarı gibi, sizi içine almakta, sarmakta gecikmiyor. Özellikle ilk albümde de dikkatimi çekmişti kalemi güçlü bir müzisyen aynı zamanda. Şarkıları için basit cümlelere sığınmıyor, düşündürüyor. Şarkının ikinci kısmında diyor ki “Estetiksiz güzel bir kız kadar çirkin hisseder kendini adam, takasa koymuşsa ruhunu gitmiştir yüksek kurdan”, hiç hafife alınmamalı. İlk albümdeki düzenlemelerde de Yahya Egecan İnce’nin imzasını görüyoruz bu şarkıda da. Kendisine de bir tebrik bırakalım ve ikilinin buluşacağı diğer şarkıları – ki umarım ara çok açılmaz- heyecanla beklemeye devam edelim.

Koray Hacıosmanoğlu Söyleşisi 2017

Türk  Pop - Rock müziğine farklı bir bakış açısı kazandıran Koray Hacıosmanoğlu, ilk albümü "Heyecan"ın üzerinden geçen 1.5 yıl sonrasında yeni teklisi "Nadiren" yayınladı. Duygu yoğunluğunun melodilerle harmanlandığı şarkı, bütün dijital palatformlarda yerini aldı. Aşk kavramının en ince ve naif dokunuşlarla işlendiği "Nadiren" ismi gibi nadir şarkılar arasına girmeye aday. Söz ve müziği Koray Hacıosmanoğlu’na ait olan şarkının düzenlemesini, Yahya Egecan İnce üstlendi. Tünel stüdyolarında kaydedilen şarkının mix, mastering aşamasında yine Yahya Egecan İnce imzasını görüyoruz. "Nadiren" sizleri alıp uzaklara götürecek bir eser olarak zihinlerde yerini alıyor.   https://open.spotify.com/track/7fyKexj5hNoXS8FbdCWwrk?si=7yOeknQdRb6HgxbAHBJvdw Kadri Karahan’ın notu Geçtiğimiz sene yayınladığı ilk albümü "Heyecan"ın üzerine sitemiz sayfaları için…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*