EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Asena Akan – Aşık / SCP

Asena Akan – Aşık / SCP

Besteci, söz yazarı, caz vokal ve bas gitarist Asena Akan’ın uzunca bir süredir Asena Akan Contempo adıyla sahne aldığı projesinin üretimi olan “Aşık” albümü dinleyicisiyle buluştu.

“Kendimi en yakın, en kendim hissettiğim yer Aşık Kültürü. Aşkın ‘bir’leyici, kucaklayıcı yanı. Aşık olmak özü hisetmektir. Kalbinle dinlemek, görmek demektir. Yaşamı boyunca her şeye aşkla bakmayı öğrenme yolunda bir insan olarak müziğimle bu hislerimi ifade etmeye, evrensel aşka aracı olmaya niyet ettim. Ve gördüm ki aşkın önünde hiçbir şey duramaz.”

Asena Akan’ın vokalleri ve perdesiz bas gitarı ile liderlik ettiği Contempo projesinde çelloda Barış Güvenenler, klasik gitarda Barış Ünal, elektro gitarda Tanju Eren yer alıyor. Aşık Veysel, Yunus Emre gibi ozanların eser yorumları yanında Akan’ın bestelerini de icra ettikleri “Aşık” albümünde ‘Tutun” adlı besteye trompette İmer Demirer misafir oldu.

Sabahattin Ali sözlerinin “Yetmez mi?” eserinde de Asena Akan-Uğur Erdoğan düeti gerçekleşti.

Kalan Müzik Stüdyoları’nda kaydedilen 8 eserden oluşan albümün  mix&mastering süreçlerini Tanju Eren gerçekleştirdi. Albümün kreatif görsel tasarımı Sofya Akan imzası taşıyor. Dijital dağıtımı SCP Productions tarafından yapılan albüm, önümüzdeki aylarda Rainbow45 Records tarafından plak olarak raflarda yerini alacak.

 

 

 

Besteci, söz yazarı, caz vokal ve bas gitarist Asena Akan’ın uzunca bir süredir Asena Akan Contempo adıyla sahne aldığı projesinin üretimi olan “Aşık” albümü dinleyicisiyle buluştu. “Kendimi en yakın, en kendim hissettiğim yer Aşık Kültürü. Aşkın ‘bir’leyici, kucaklayıcı yanı. Aşık olmak özü hisetmektir. Kalbinle dinlemek, görmek demektir. Yaşamı boyunca her şeye aşkla bakmayı öğrenme yolunda bir insan olarak müziğimle bu hislerimi ifade etmeye, evrensel aşka aracı olmaya niyet ettim. Ve gördüm ki aşkın önünde hiçbir şey duramaz.” Asena Akan’ın vokalleri ve perdesiz bas gitarı ile liderlik ettiği Contempo projesinde çelloda Barış Güvenenler, klasik gitarda Barış Ünal, elektro gitarda Tanju Eren…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.7 ( 3 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*