EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Aydilge – Sözlerin Bittiği Yer

Aydilge – Sözlerin Bittiği Yer

Türk rock müziğin önde gelen kadın vokal ve söz yazarlarından Aydilge, yeni şarkısı “Sözlerin Bittiği Yer” ile hayranlarıyla buluşuyor.

Aydilge’nin sözünü ve bestesini kendisinin üstlendiği yeni şarkısı dinleyiciyi yalnızlık ve terk edilme duygularının müzikle ifade edildiği bir yolculuğa çıkarıyor.

Rock tınılarını Doğu’nun mistik melodileriyle harmanlayan sanatçı, efkârlı nağmeleri rock müziğin isyankâr gitar sololarıyla birleştirerek duyguların karmaşık ruh haline de gönderme yapıyor. Dünyaca ünlü perdesiz gitar üstadı İlter Kurcala’nın gitarı adeta Aydilge ile beraber vokali üstlenirken, düzenlemede keman sanatçısı Utku Barış Andaç, yenilikçi bir yaklaşımla elektronik, alaturka ve rock öğelerini başarıyla birleştiriyor.

İlker Uzunalan yönetmenliğinde çekilen video klibin görüntü yönetmeni Kürşad Karakuş oldu. Şarkı ile eş zamanlı yayınlanan video klibi MuzikPlay kanalında izleyebilirsiniz.

Müzik dünyasında hem popüler arenada kalmayı başarıp hem de kendine has üslubu, ses rengi, söz ve besteleri ile farklı ve özel bir yer edinmeyi başaran Aydilge’nin “Sözlerin Bittiği Yer” isimli şarkısı Avrupa Müzik markasıyla 7 Ekim tarihinde tüm dijital müzik platformlarında yerini alıyor.

 

Editörün Notu:

Müzik dünyamızın en çalışkan isimlerinden biri olan Aydilge verdiği seri konserlerinin yanında yeni şarkılar üretmeye de tüm hızı ile devam ediyor.  Tuna Kiremitçi ile olan düetini de sayarsak bu yıl bizle paylaştığı beşinci şarkı “Sözlerin Bittiği Yer”. Basın bülteninde de bahsedildiği üzere yine yalnızlık temalı ki ama bu kez farklı soundlarda kapımızı çalıyor. Rock tınılarına doğunun mistik havası eklenince ortaya çıkan sentez Aydilge’ye doğrusu çok yakışmış ki belki de bu çizgide birkaç çalışma daha dinlemeliyiz kendisinden.  İlker Uzunalan yönetmenliğinde çekilen kliple tamamlanan şarkı haftanın en dikkat çeken ya da çekmesi gereken şarkılarından biri kuşkusuz.

 

 

 

Türk rock müziğin önde gelen kadın vokal ve söz yazarlarından Aydilge, yeni şarkısı “Sözlerin Bittiği Yer” ile hayranlarıyla buluşuyor. Aydilge’nin sözünü ve bestesini kendisinin üstlendiği yeni şarkısı dinleyiciyi yalnızlık ve terk edilme duygularının müzikle ifade edildiği bir yolculuğa çıkarıyor. Rock tınılarını Doğu'nun mistik melodileriyle harmanlayan sanatçı, efkârlı nağmeleri rock müziğin isyankâr gitar sololarıyla birleştirerek duyguların karmaşık ruh haline de gönderme yapıyor. Dünyaca ünlü perdesiz gitar üstadı İlter Kurcala'nın gitarı adeta Aydilge ile beraber vokali üstlenirken, düzenlemede keman sanatçısı Utku Barış Andaç, yenilikçi bir yaklaşımla elektronik, alaturka ve rock öğelerini başarıyla birleştiriyor. İlker Uzunalan yönetmenliğinde çekilen video klibin görüntü yönetmeni Kürşad…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.78 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*