Anasayfa / SINGLE / EP / Direncan – Warrior of the Sunrise

Direncan – Warrior of the Sunrise

Direncan “Warrior of the Sunrise” isimli ilk İngilizce teklisiyle global bir yolculuğa çıktı.

Wame Records etiketi ile 27 Kasım’da tüm dijital platformlarda yerini alan şarkının klibi  izleyicilerle buluştu. Pek çok sanatçının albüm ve single çalışmalarıyla birlikte kendi projelerini de yürüten besteci-aranjör Direncan, bugüne dek farklı tarzlarda (alternatif, rock, pop, new-age, edm) 10 adettekli çıkardı.

New- age müziğe ve synthesizer’a olan ilgisiyle 2020 senesinde synthwave macerasına başlayan sanatçı, özellikle Amerika’da oldukça yaygın bir tür olan “synthwave ve synthpop” müzik tarzını ülkemizdeki müzikseverlerle buluşturmak amacıyla bugüne dek bu tarzda Türkçe tekliler yaptı. Yurt içinde ve yurt dışında çeşitli müzik listelerine girerek elde ettiği beğenilerin sonucunda Türk, yabancı tüm müzikseverlerin ruhuna dokunabilmek adına
ilk İngilizce teklisini çıkardı.

Yoğun 80’ler hissi yaşatılması amacıyla mixlenen ve retro analog elementler barındıran şarkıda vokal ve backvokal ilişkileri bakımından Modern Talking’den örnekler alındı. Müziği Direncan’a, sözü İdil Güney Şimşek’e ait olan “Warrior of the Sunrise” (Gündoğumu Savaşçısı) isimli şarkının post-prodüksiyonu Rapsodi Müzik Yapım Şirketi tarafından yapıldı. İnsanlığın bitmez tükenmez iç çatışmaları, “geçmiş-şimdi-gelecek” sorgulamaları ve hayallerinin peşinden giderek kendini gerçekleştirme arzusu bir savaşçı üzerinden anlatıldı.

Bandırma Kirazlı Manastırı’nda gerçekleşen dış çekimler ve stüdyo çekimlerinden oluşan klip, ikilinin birlikte rol almasıyla şarkının hikayesine paralel bir kurguda işlendi. Albüm kapağında yer alan “kanat” metaforuyla özdeşleşmiş savaşçının, benliğiyle buluşma yolculuğu 80’lerin görsel efektleriyle gözler önüne serildi.

 

Direncan “Warrior of the Sunrise” isimli ilk İngilizce teklisiyle global bir yolculuğa çıktı. Wame Records etiketi ile 27 Kasım’da tüm dijital platformlarda yerini alan şarkının klibi  izleyicilerle buluştu. Pek çok sanatçının albüm ve single çalışmalarıyla birlikte kendi projelerini de yürüten besteci-aranjör Direncan, bugüne dek farklı tarzlarda (alternatif, rock, pop, new-age, edm) 10 adettekli çıkardı. New- age müziğe ve synthesizer’a olan ilgisiyle 2020 senesinde synthwave macerasına başlayan sanatçı, özellikle Amerika’da oldukça yaygın bir tür olan “synthwave ve synthpop” müzik tarzını ülkemizdeki müzikseverlerle buluşturmak amacıyla bugüne dek bu tarzda Türkçe tekliler yaptı. Yurt içinde ve yurt dışında çeşitli müzik listelerine girerek elde ettiği beğenilerin…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.55 ( 3 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*