EDİTÖRDEN
Anasayfa / NOTLAR / Emre Akbay İlk Albümü “Düş Kuşu”nu Yayınladı

Emre Akbay İlk Albümü “Düş Kuşu”nu Yayınladı

Emre Akbay, ilk albümü “Düş Kuşu”nu yayınladı. Akbay, ilk albümünü şu duygularla anlattı.

 

Merhaba,

Size, kendimce dünyadaki en heyecanlı haberlerden biri için yazıyorum.

Bir albümüm oldu.

Adı ‘Düş Kuşu’

4 Haziran itibariyle bağımsız olarak çıkardığım albüm, tüm dijital platformlarda dinlenebilir halde;

 

2018 yılının başında çocuk şarkıları yapmaya heveslenmiş, fakat bir türlü işe girişememiştim. elimde albümün ilk şarkısı ‘papatyalar’ın demo kaydı ve albümün beşinci şarkısı ‘rüyamda’nın bitmiş kaydı vardı. çocuk şarkıları fikrinden vazgeçip yavaş yavaş, eskişehir’de elimden neler gelecek diye düşünürken bu albüm oluşmaya başladı.

albümün kayıtlarına başladığımızda albümdeki davulların icracısı Oktay Zengin ile albümdeki akordeon ve piyanoları icra eden Esin Nilay henüz nişanlı bile değildi. geçen yaz evlendiler. onların rolünü daha ince anlatmama izin verin. kayıtların yarısından fazlası Oktay Zengin’in kendine ait – davul dersleri de verdiği – stüdyosunda gerçekleşti. evlilik telaşının arasında her fırsatta bir kayıt yapıyorduk.

albümün eskişehirdeki bir diğer önemli ismi Cüneyt Çakal. önceden çalıştığı ve daha sonra evinde kurduğu stüdyoda yine çok sayıda kayıt aldık. ayrıca akustik gitarlarını yazdığım, albüme adını veren ‘düş kuşu’ şarkısının da alt yapısını ve prodüktörlüğünü üstlendi.

daha sonra albümün istanbul ayağı gelişti. no land ile dostluğumuz 2016 yılına dayanır. onlarla yakın irtibat halindeydim. ve neden bir şarkıyı beraberce yapmayalım dedik. sonuç itibarıyla hem benim ekibimin hem de no land üyelerinin çaldığı bir şarkımız oldu (tohumlar).

istanbulda Şenol Coşkun albümün kalan tüm mixlerini ve masteringlerini yapmasının yanı sıra, kendi evindeki stüdyosunda albüm için kayıtlar aldı. albümdeki şarkılardan bazıları için synth ve piyano çaldı.

bağımsız bir albüm olduğu için, dijital platformlara yine kendi imkanlarımla koymam gerekti. bu noktada albüm için istanbulda – aynı zamanda albümün kapağı için enfes bir tablo çizen – Hazal Akkerman ile sokak müziği yaptık.

netice itibariyle çok çok güzel dostların katkılarıyla, çok çok güzel dostların iş birliğiyle, çok çok güzel dostlarla beraber ortaya böyle bir iş koyduk.

bir bağımsız müzisyen olarak, sizden, sadece paylaşım yoluyla destek istiyorum
seslerimizi çoğaltalım…

 

KÜNYE

Oktay Zengin (davul, kayıt)

Ömer Alkılıçgil (basgitar)

Arif Tunç Konak (elektrogitar, kayıt)

Esin Nilay Zengin (akordeon, piyano, vokal, düzenleme)

Kamil Hajiyev (keman, vokal)

Hazal Akkerman (çello, kapak resmi)

Sahand Lesani (elektrogitar)
Oğuzcan Bilgin (trompet)

Gülşah Erol (çello, vokal, düzenleme)

Cüneyt Çakal (prodüksiyon, kayıt)

Aydın Ceran (elektrogitar)

Doğuş Küçük (kayıt)

Burak Yıldırım (kayıt)

Özgün Atay (kayıt)

Şenol Coşkun (synth, piyano, prodüksiyon, kayıt, mix, mastering)
Emre Akbay (akustik gitar, armonika, vokal, söz, müzik, düzenleme)

Kayıt:

Ofismofis, Eskişehir

Avazhâne Stüdyo, Eskişehir

Arpej Stüdyo, İstanbul

Bahçeşehir Üniversitesi Galata Kampüsü, İstanbul

 

 

Emre Akbay, ilk albümü "Düş Kuşu"nu yayınladı. Akbay, ilk albümünü şu duygularla anlattı.   Merhaba, Size, kendimce dünyadaki en heyecanlı haberlerden biri için yazıyorum. Bir albümüm oldu. Adı 'Düş Kuşu' 4 Haziran itibariyle bağımsız olarak çıkardığım albüm, tüm dijital platformlarda dinlenebilir halde;   2018 yılının başında çocuk şarkıları yapmaya heveslenmiş, fakat bir türlü işe girişememiştim. elimde albümün ilk şarkısı 'papatyalar'ın demo kaydı ve albümün beşinci şarkısı 'rüyamda'nın bitmiş kaydı vardı. çocuk şarkıları fikrinden vazgeçip yavaş yavaş, eskişehir'de elimden neler gelecek diye düşünürken bu albüm oluşmaya başladı. albümün kayıtlarına başladığımızda albümdeki davulların icracısı Oktay Zengin ile albümdeki akordeon ve piyanoları icra…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*