EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Fatih Oral – Sevdanın İzinde / Ada Müzik

Fatih Oral – Sevdanın İzinde / Ada Müzik

Neyzen Fatih Oral’ın sözlü şarkılardan oluşan ilk albümü “Sevdanın İzinde” yayında. Kendi bestelerine yer verdiği albümün, ‘Nasibin Yoksa Sefadan’ isimli şarkı dışındaki tüm sözler de sanatçının kendisine ait. Şarkıların düzenlemeleri Lütfücan Kapucu imzalı.

Davulda Mustafa Kemal Emirel, gitarlarda, piyanoda, vokalde ve kopuzda Lütfücan Kapucu, kontrbasta Oğuz Alp Erdoğmuş, bas gitarda ise Payam Ghasemi gibi genç usta cazcılar sanatçıya eşlik ediyor.

“Sevdanın İzinde” Fatih Oral’ın, değişik zamanlarda yazdığı şarkılar ve sanatçının varoluş sancıları üzerine içsel duygularını anlattığı bir dışa vurumu. Albümün kapak tasarımı sanatçı Ahmet Tanyıldızı ’na ait. Kayıt, mix ve mastering de yine Lütfücan Kapucu tarafından yapıldı.

 

 

Neyzen Fatih Oral’ın sözlü şarkılardan oluşan ilk albümü “Sevdanın İzinde” yayında. Kendi bestelerine yer verdiği albümün, ‘Nasibin Yoksa Sefadan’ isimli şarkı dışındaki tüm sözler de sanatçının kendisine ait. Şarkıların düzenlemeleri Lütfücan Kapucu imzalı. Davulda Mustafa Kemal Emirel, gitarlarda, piyanoda, vokalde ve kopuzda Lütfücan Kapucu, kontrbasta Oğuz Alp Erdoğmuş, bas gitarda ise Payam Ghasemi gibi genç usta cazcılar sanatçıya eşlik ediyor. “Sevdanın İzinde” Fatih Oral’ın, değişik zamanlarda yazdığı şarkılar ve sanatçının varoluş sancıları üzerine içsel duygularını anlattığı bir dışa vurumu. Albümün kapak tasarımı sanatçı Ahmet Tanyıldızı ’na ait. Kayıt, mix ve mastering de yine Lütfücan Kapucu tarafından yapıldı.   https://www.youtube.com/watch?v=kO1fdQlZuLM&list=PL_kScIuh-UMW07Xx9rKbqxfSgLdXYpeTG&index=1&ab_channel=ADAM%C3%9CZ%C4%B0K https://www.youtube.com/watch?v=QrOVJ1mnGA8&list=PL_kScIuh-UMW07Xx9rKbqxfSgLdXYpeTG&index=2&ab_channel=ADAM%C3%9CZ%C4%B0K https://www.youtube.com/watch?v=SQQ0zVysEgQ&list=PL_kScIuh-UMW07Xx9rKbqxfSgLdXYpeTG&index=3&ab_channel=ADAM%C3%9CZ%C4%B0K   https://open.spotify.com/album/5kkJNo0YOBsiTgoWYAEAmj?si=CBwEYmvSTcWT_W-DBx9QDw

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.8 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*