Anasayfa / SINGLE / EP / Gökhan Gürdeyiş – Yapamadıklarım

Gökhan Gürdeyiş – Yapamadıklarım

Gökhan Gürdeyiş’ten iki ay sonra yeni bir şarkı: Yapamadıklarım.

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümü dördüncü sınıf öğrencisi olan Gökhan Gürdeyiş, müziğe olan ilgisini karantina günlerinde besteler yaparak zenginleştirirken bu bestelerden biri olan “Beyaz Duvarlar”ı ilk teklisi olarak dinleyicilerle buluşturmuş ve tekli, dinleyicilerin beğenisini kazanmıştı.

Şimdi ise Gürdeyiş, iki ay aradan sonra yeni teklisi “Yapamadıklarım” ile yolculuğuna devam ediyor.

“Yapamadıklarım”ın sözü ve müziği Gürdeyiş’e, düzenlemesi ise bir önceki teklisinde de çalıştığı Bahadır Gökalp ve Kaan Malkoç ortak çalışmasına ait. Bununla birlikte gitarlarda ve kayıt aşamasında da Gökalp imzası varken, mix ve mastering aşaması Malkoç’a ait. Kapak görseli ise Barış Grue tarafından yapıldı.

 

Gürdeyiş, yeni teklisi “Yapamadıklarım”ı şu sözlerle anlatıyor;

“Beyaz Duvarlar’ın başarısız kayıt denemelerinin ardından bir gece eve döndüğümde kendimi çok başarısız, mutsuz ve umutsuz hissettim. Böyle durumlarda her zaman yaptığım şeyi yapıp uzanıp felaket senaryoları kurup duvarları izlemek yerine kendimi bir şeyler karalarken buldum… Anlık düşüşlerimi, denemekten korktuğum, tecrübe etmeye üşendiğim, çekindiğim hayallerimi, bunları başarsam bile içimde baki kalmaya devam edecek “yalnızlığım”ı sebeplendirme çabasında buldum kendimi… Neden yalnızım, neye ihtiyacım var, eksik kalan tarafımın sorumlusu kim? Okları kendime çevirdiğim anda benim yapmadığım, yapsam bile devamını getirmediğim, yalanladığım, cesaret edemediğim, atmaya korktuğum adımlarımın, kendimden dolayı “yapamadıklarım”ın buna sebep olduğunu bir kez daha idrak ettim. Ben kendimde bunu aşamıyorsam, yapmadığım, yapamadığım şeylerin acısı altında eziliyorsam, bu olmayışların pişmanlığını yaşıyorsam; atmadığım adımları bana doğru atan, çıkamadığım yokuşları benimle beraber çıkan, eğer bu yokuş o kişinin kendiyse eğimini düzlüğe çeviren o kişiye ihtiyacım var demektir… Bu şarkı o kişiye bir yalvarıştır. “Beyaz Duvarlar”ı sokağa çıkma yasağının olduğu dönemde kaydetmiştik. Kayıtları evde aldığımız için dışarıdan araba, korna veya insan sesi gelmiyordu bu yasaktan dolayı. Ancak “Yapamadıklarım”ın kaydına başladığımızda sokağa çıkma yasağı kalkmıştı ve cadde üzerinde olmamızın getirdiği tüm dezavantajlara ne yazık ki sonuna kadar maruz kalmış bulunduk. Kayıt sırasında gelen korna sesleri, drift yapan arabalar, birbirine seslenen, bağıran insanlar tekrar tekrar kaydı baştan almamıza sebep oldu… Bu süreçte şarkılarımın düzenlemelerini yapan arkadaşım Bahadır Gökalp’le sürekli birbirimizi motive etme çabası içerisindeydik. Çünkü hem aşırı tekrardan dolayı ben şarkımdan soğumaya başlamıştım hem de ister istemez bir vazgeçiş kasveti sarmıştı içimizi… Ama bir şekilde, öyle ya da böyle kaydı almayı başardık. Ve sonuç içimize sinen ve şaşırtıcı derecede heyecanlandıran bir ekip işi oldu. Mix-mastering-düzenlemede Kaan Malkoç ve Bahadır Gökalp’le aynı dili konuşuyor oluşumuz, birbirimizin ne istediğini, şarkının neye ihtiyacı olduğunu çok iyi çözümlememiz bizi şarkının son haline; yani dinlediğiniz versiyonuna götürmüş bulundu.”

 

Ansızın düşüşler
Çıkılmadık yokuşlar
Kaybolan inançlar
Benim yüzümden

Dururum bi yerde
Huzur hiç değil benle
Sızım sızım kemiklerim
Yanar gözlerim

Biraz tebessüm bana
Bunu sağlamak düşer sana
Yapmadıklarımı yap bana
Ne olursun

Biraz değişsin havam
Yapayalnızım bu odada
Yapmadıklarımı yap bana
Ne olursun

 

Söz – Beste: Gökhan Gürdeyiş
Elektro Gitar: Bahadır Gökalp
Kayıt: Bahadır Gökalp
Düzenleme: Bahadır Gökalp – Kaan Malkoç
Mix & Mastering: Kaan Malkoç
Kapak Görseli: Barış Grue

 

Gökhan Gürdeyiş'ten iki ay sonra yeni bir şarkı: Yapamadıklarım. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümü dördüncü sınıf öğrencisi olan Gökhan Gürdeyiş, müziğe olan ilgisini karantina günlerinde besteler yaparak zenginleştirirken bu bestelerden biri olan “Beyaz Duvarlar”ı ilk teklisi olarak dinleyicilerle buluşturmuş ve tekli, dinleyicilerin beğenisini kazanmıştı. Şimdi ise Gürdeyiş, iki ay aradan sonra yeni teklisi “Yapamadıklarım” ile yolculuğuna devam ediyor. “Yapamadıklarım”ın sözü ve müziği Gürdeyiş’e, düzenlemesi ise bir önceki teklisinde de çalıştığı Bahadır Gökalp ve Kaan Malkoç ortak çalışmasına ait. Bununla birlikte gitarlarda ve kayıt aşamasında da Gökalp imzası varken, mix ve mastering aşaması Malkoç’a ait. Kapak görseli ise Barış…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.75 ( 3 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*