EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Hazal – Sevgilim

Hazal – Sevgilim

Türk Pop Müziği’ nin güçlü yorumcularından Hazal’ın, Kekeva Müzik Yapım’dan çıkan “Sevgilim” isimli yeni tekli çalışması, tüm dijital platformlarda ve NetD Müzik kanalında yayında.

Çalışmanın prodüktörlüğünü yapan, Eurovision Dream – INFE Türkiye Resmi Eurovision Fan Kulübü Başkanı Ali Durgut , 1977 Eurovision Şarkı Yarışması’nda Marie Myriam’ın seslendirdiği ve Fransa’ ya birincilik getiren “L’oiseau Et L’enfant” isimli şarkıyı yeniden gündeme getirmek için ilk olarak, önemli söz yazarlarımızdan ve aynı zamanda projenin süpervizörü, Dr. Selahattin Erhan’a  türkçe sözler yazdırdı. Sıkı bir yorumcu arayışından sonra, şarkıyı Hazal’ın yorumlamasına karar verildi.

Eurovision tarihinin en sevilen, efsaneleşmiş şarkılarından birini seslendirmesi için yapılan teklifi büyük bir heyecanla kabul eden Hazal, “Şarkıyı defalarca dinledim, dinledikçe alıp götüren mükemmel bir şarkı. Çok severek seslendirdim. Kendimi çok şanslı hissediyorum” diyor.

Şarkının düzenlemesi Sezgin Gezgin’e ait. Klip yönetmenliğini ise Alpaslan Topal yaptı. Klipte Hazal’a, Ulusal Model Yarışması’ nda herkesin hayranlığını kazanan, genç model Osman Altıntaş eşlik etti.

Şarkının ilk yorumcusu Marie Myriam’dan ve bestecisi Jean Paul Cara’dan tebrik mesajı alan ve tüm dünyadaki Eurovision fanları tarafından büyük ilgi gören Hazal’a Ogae Fransa’dan da davet geldi.

 

 

Yapımcı: Kekeva Müzik Yapım
Prodüktör: Ali Durgut
Supervizör: Selahattin Erhan
Söz: Selahattin Erhan
Orijinal Söz-Müzik: Joe Gracy/Jean Paul Cara
Kayıt: Studyo Maestro
Aranjör: Sezgin Gezgin
Mix Mastering : Candar Köker
Vokal: Fatih Ertür & Pınar Çubukçu
Fotoğraflar: Haldun İlhan
Kapak Tasarım: Hazal & Haldun İlhan
Gitar: Selahattin Güzelel
Klip Yönetmeni: Alpaslan Topal

 

Türk Pop Müziği' nin güçlü yorumcularından Hazal'ın, Kekeva Müzik Yapım'dan çıkan "Sevgilim" isimli yeni tekli çalışması, tüm dijital platformlarda ve NetD Müzik kanalında yayında. Çalışmanın prodüktörlüğünü yapan, Eurovision Dream – INFE Türkiye Resmi Eurovision Fan Kulübü Başkanı Ali Durgut , 1977 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Marie Myriam'ın seslendirdiği ve Fransa' ya birincilik getiren "L’oiseau Et L'enfant" isimli şarkıyı yeniden gündeme getirmek için ilk olarak, önemli söz yazarlarımızdan ve aynı zamanda projenin süpervizörü, Dr. Selahattin Erhan'a  türkçe sözler yazdırdı. Sıkı bir yorumcu arayışından sonra, şarkıyı Hazal'ın yorumlamasına karar verildi. Eurovision tarihinin en sevilen, efsaneleşmiş şarkılarından birini seslendirmesi için yapılan teklifi büyük bir…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*