Anasayfa / SINGLE / EP / Mertkan Özkan – Göklerde

Mertkan Özkan – Göklerde

Mertkan Özkan’dan yeni tekli “Göklerde” yayında.

Progressive tarzıyla dikkat çeken, ve ilk üç teklisiyle başarısını hızla arttıran Mertkan Özkan’ın dördüncü teklisi “Göklerde” BCB Müzik etiketiyle 30 Ekim’de yayınlandı!

Göklerde, mantığının haklı haykırışlarını bile bile reddedip kalbini dinleyen birinin yaşadığı tatlı acıyı anlatıyor. Parçanın ilk kısmında, yaşanılan hayal kırıklığının taze etkisi şiddetli bir nakaratla işlenirken, ikinci kısmında ise zamanla alışılan keder kendini hafif esintili bir melankoliye dönüştürüyor. Mertkan’a göre zaman, yaralarımızı sarmıyor, sadece çaresizliğimizi meşrulaştırıyor. Yine de yüreği dinleyerek yapılan yanlış, mantıkla verilen doğru karardan daha kıymetsiz değil.

Synthesizer kullanımında cömert davranılan şarkıdaki tüm enstrümanları Mertkan Özkançalıyor. Söz, müzik ve aranje de kendisine ait. Mixing BCB Müzik çatısında gerçekleşirken, mastering Babajim stüdyolarında yapıldı. Şu aralar yeni çıkaracağı şarkıların düzenlemesiyle ve YouTube kanalı için çekimlerle uğraşan Mertkan’ı buradan takip edebilirsiniz.

 

Mertkan Özkan'dan yeni tekli "Göklerde" yayında. Progressive tarzıyla dikkat çeken, ve ilk üç teklisiyle başarısını hızla arttıran Mertkan Özkan'ın dördüncü teklisi "Göklerde" BCB Müzik etiketiyle 30 Ekim'de yayınlandı! Göklerde, mantığının haklı haykırışlarını bile bile reddedip kalbini dinleyen birinin yaşadığı tatlı acıyı anlatıyor. Parçanın ilk kısmında, yaşanılan hayal kırıklığının taze etkisi şiddetli bir nakaratla işlenirken, ikinci kısmında ise zamanla alışılan keder kendini hafif esintili bir melankoliye dönüştürüyor. Mertkan'a göre zaman, yaralarımızı sarmıyor, sadece çaresizliğimizi meşrulaştırıyor. Yine de yüreği dinleyerek yapılan yanlış, mantıkla verilen doğru karardan daha kıymetsiz değil. Synthesizer kullanımında cömert davranılan şarkıdaki tüm enstrümanları Mertkan Özkançalıyor. Söz, müzik ve aranje…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*