EDİTÖRDEN
Anasayfa / NOTLAR / Sevtap Ünal’dan Yeni Albüm: Bu Kavga Çok Hüzünlü

Sevtap Ünal’dan Yeni Albüm: Bu Kavga Çok Hüzünlü

İlk albümü “İnsanlar Arabalar ve Rüzgar Geçti Aramızdan”ı 2011 yılında yayınlayan Sevtap Ünal’dan beş yıl sonra ikinci / yeni bir albüm geliyor.

Bu süre içinde 2013 yılında “O Benim” isimli single çalışması ile de ayrıca dinlediğimiz, “White Birds” isimli moda performansına ayrıca tanıklık ettiğimiz müzisyen “Made İn Turkey 6” isimli completion, “Akustik Şiirler” isimli kitap projesinde de ayrıca yer aldı.

Tüm sözlerin ve müziklerin kendisine, düzenlemelerin ilk albümde de olduğu gibi Evren Arkman’a ait olduğu, biri versiyon 11 şarkının yer aldığı yeni albümün adı “Bu Kavga Çok Hüzünlü”.

Müzik ve kreatif yönetmenliğini Kadri Karahan’ın, stil ve kreatif danışmanlığını Ümit Ünal’ın yaptığı albümün müzisyen kadrosunda Evren Arkman, Selim Aydın, Eray Polat, Efe Demiryoğuran, Cihangir Aslan, Can Güngör, Gökhan Tümkaya, Erkal Öztürk, Melih Babalı, Kenan Dalgıç, Saygın Akbudak, Mert Günel, Hüseyin Cebişçi, Kadri Karahan ve Aida Nadeem yer aldı.

Kayıtları Çekirdek ve Harem’s Studio’da tamamlanan albümün mixleri Arzu Alsan, masteringi Emre Kıral, Ümit Ünal imzalı kostümlerin kullanıldığı fotoğraf çekimleri Kadri Karahan, albümün grafik tasarımı ise Mertkan Tekin tarafından gerçekleştirildi. Önümüzdeki günlerde klip çekimlerine de başlanacak olan albümden hazırlanan ilk teaser aynı zamanda kendisinin doğumgünü de olan bugün ve ilk kez Müzik Ekspres sayfalarında.

Albümün ilk söyleşisi ve diğer tüm detayları önümüzdeki günlerde sitemiz sayfalarında ve sanatçının sosyal medya hesaplarında yer alacak. Güne ve heyecanına ortak olmak adına sözü kendisine bırakıyoruz ve yeni albümünden birbirinden güzel şarkılarla bir an önce buluşmayı diliyoruz.

Yaşamaktayım!.

beş dakika öncemi, ismimi, cismimi en çokta sesimi 

 unutarak yaşamaktayım! 

Tüm görünmezliğimle, gördüklerimin dehşetinde canımın yanmasıyla susarak yaşamaktayım!

en çokta Tanrı’nın kayıtsızlığına içerlenip, hiç yoktan yaşadığıma utanarak yaşamaktayım! 

Susarken biriken ne varsa içime,

içimin boşluğuna karışan bir kavganın hüznüne bulaşarak yaşamaktayım!

İlk albümü “İnsanlar Arabalar ve Rüzgar Geçti Aramızdan”ı 2011 yılında yayınlayan Sevtap Ünal’dan beş yıl sonra ikinci / yeni bir albüm geliyor. Bu süre içinde 2013 yılında “O Benim” isimli single çalışması ile de ayrıca dinlediğimiz, “White Birds” isimli moda performansına ayrıca tanıklık ettiğimiz müzisyen “Made İn Turkey 6” isimli completion, “Akustik Şiirler” isimli kitap projesinde de ayrıca yer aldı. Tüm sözlerin ve müziklerin kendisine, düzenlemelerin ilk albümde de olduğu gibi Evren Arkman’a ait olduğu, biri versiyon 11 şarkının yer aldığı yeni albümün adı “Bu Kavga Çok Hüzünlü”. Müzik ve kreatif yönetmenliğini Kadri Karahan’ın, stil ve kreatif danışmanlığını Ümit Ünal’ın…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.74 ( 7 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*