EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Turhan Oğuzhan Atay – Diğer Yanda

Turhan Oğuzhan Atay – Diğer Yanda

Turhan Oğuzhan Atay’ın ilk şarkıaı “Diğer Yanda” 11 Mayıs Pazartesi günü, hitym üzerinden dağıtılarak tüm dijital platformlarda yayına girdi.

“Öyle bir zamanda yaşıyoruz ki herkes farklı dünyalarda gibi. Yanı başımızda savaş var, sokaklarda insanlar vuruluyor, küçücük bedenler kıyıya vuruyor ama kimsenin umurunda değil. Ellerindeki telefonlardan gördükleri haberleri “like”layıp geçiyorlar, bir şey hissetmiyorlar. Bu insanları suçlamıyorum, hepimiz robotlaştık…” İşte bu düşünceler aklında dolaşırken “Diğer Yanda”yı yazdı Turhan Oğuzhan Atay, bir otobüs yolculuğunda.

1993’te İzmir’de dünyaya gelen şarkıcı-şarkı yazarı, çocukluk yıllarından bu yana müziği kendine bir ifade biçimi olarak benimsemiş, sevinçlerini, hayallerini ve hayal kırıklıklarını, ayrıca çevresinde dönen başka dünyaları şarkılarına konu edinmiştir.

Celal Bayar Üniversitesi, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümünde lisans eğitimi alıp, kısa bir süre özel sektörde çalıştı ancak müziğe olan tutkusu onu sahnelerden uzaklaştıramadı. Halen İzmir’de çeşitli otel ve barlarda sahne almaktadır.

Söz ve müziği kendisine ait olan “Diğer Yanda” ev stüdyosunda kayıt edildi ve müzikseverlerin beğenisine sunuldu.

 

Bir yanda çocuklar, ne suçları var?
Her yerde bomba, yerlerde kan var
Diğer yanda robotlaşmış insanlar
Gözü görmez, işitmez
Sanki kalbi nadasta

Dünya ne ara böyle
Kayıtsız ve vicdansız kalplerle doldu?
Ne zaman oldu?
Belli zaten sana, bana, bize bişey olmuş,
Hayat durmuş

Kuru yapraklar döküldü
Bahar gelmeden bitmez
Bu kirli savaşlar
Ruhum daralıyor
Her yer mi sepya?
Uyanmak gerekli
Bak bir zamana.

 

Söz ve Müzik: Turhan Oğuzhan ATAY
Mix ve Mastering: Duran ŞAHAN
Kapak Tasarım: Cansu Altınöz

 

Turhan Oğuzhan Atay’ın ilk şarkıaı “Diğer Yanda” 11 Mayıs Pazartesi günü, hitym üzerinden dağıtılarak tüm dijital platformlarda yayına girdi. “Öyle bir zamanda yaşıyoruz ki herkes farklı dünyalarda gibi. Yanı başımızda savaş var, sokaklarda insanlar vuruluyor, küçücük bedenler kıyıya vuruyor ama kimsenin umurunda değil. Ellerindeki telefonlardan gördükleri haberleri "like"layıp geçiyorlar, bir şey hissetmiyorlar. Bu insanları suçlamıyorum, hepimiz robotlaştık…” İşte bu düşünceler aklında dolaşırken “Diğer Yanda”yı yazdı Turhan Oğuzhan Atay, bir otobüs yolculuğunda. 1993’te İzmir'de dünyaya gelen şarkıcı-şarkı yazarı, çocukluk yıllarından bu yana müziği kendine bir ifade biçimi olarak benimsemiş, sevinçlerini, hayallerini ve hayal kırıklıklarını, ayrıca çevresinde dönen başka dünyaları şarkılarına konu…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.65 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*