EDİTÖRDEN
Anasayfa / [PARANTEZ] / Art Diktator

Art Diktator

Art Diktator; 90’ların başından beri death metal, endüstriyel, gothic rock, avandgarde, noise vb. türlerde çok sayıda projenin yaratıcısı olan Hakan Nurcanlı’nın 1997’den beri kullandığı sahne adıdır.

Türk yer altı müzik dünyasının en kült isimlerinden biri ve ilklerin adamı olarak bilinen Hakan Nurcanlı, gothic rock grubu Neoplast’ın 2008’de dağılmasının ardından Art Diktator adı ile tek başına sahne almaya başladı.

2010’da eşi Adviye Nurcanlı’nın da katılımıyla, Art Diktator yoluna 2 kişilik bir grup olarak devam ediyor. Şarkı sözleri ve bestelerin tamamı Hakan Nurcanlı’nın eliinden çıkarken, müzik ve video prodüksiyonlarını Adviye Nurcanlı yapıyor.

Yüksek sahne enerjileri ile bilinen Art Diktator’e, sahnede aynı zamanda bir çizer olan Hakan Nurcanlı’nın çizimleri eşlik ediyor.

Art Diktator; kendini bir müzik grubundan öte, sisteme karşı hayatta kalma ve kendini ifade etmek için spritüel ve görsel bir hareket olarak tanımlıyor.

Art Diktator’ün dünyasına hoşgeldiniz.

 

Facebook SoundCloud LastFM YouTube

 

Hayvan

Gizli Deniz Polisi / Serseri

Don’t Dream It, Be It

Kazazede

Peri Kızı

Art Diktator; 90'ların başından beri death metal, endüstriyel, gothic rock, avandgarde, noise vb. türlerde çok sayıda projenin yaratıcısı olan Hakan Nurcanlı'nın 1997'den beri kullandığı sahne adıdır. Türk yer altı müzik dünyasının en kült isimlerinden biri ve ilklerin adamı olarak bilinen Hakan Nurcanlı, gothic rock grubu Neoplast'ın 2008'de dağılmasının ardından Art Diktator adı ile tek başına sahne almaya başladı. 2010'da eşi Adviye Nurcanlı'nın da katılımıyla, Art Diktator yoluna 2 kişilik bir grup olarak devam ediyor. Şarkı sözleri ve bestelerin tamamı Hakan Nurcanlı'nın eliinden çıkarken, müzik ve video prodüksiyonlarını Adviye Nurcanlı yapıyor. Yüksek sahne enerjileri ile bilinen Art Diktator'e, sahnede aynı zamanda…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.82 ( 4 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*