EDİTÖRDEN
Anasayfa / NOTLAR / Aybüke Poçan’dan Merhaba

Aybüke Poçan’dan Merhaba

1997 İstanbul doğumlu olan Aybüke Poçan, müziğe 11 yaşında gitar çalarak başladı. Lise yıllarında şarkı söylemeye ve besteler yapmaya başlayan Aybüke, dijital platformlarda yayınladığı cover çalışmaları ile alternatif müzik dinleyicilerinin dikkatini çekmeyi başardı. Çeşitli platformlar üzerinden bestelerinin demo kayıtlarını da paylaşan sanatçı, şimdilerde ise bugüne dek yayınlamış olduğu 4 bestenin de yeni versiyonlarının içinde yer aldığı, 8 şarkılık “Dedim Merhaba” albümü ile herkese merhaba demeye hazırlanıyor.

Yaklaşık bir yıllık sürenin ardından hazırlanan albümün enstrüman kayıtları By Studio’da gerçekleşirken, vokal kayıtları ise Barış Yerli aranjörlüğünde İstanbul’da yer alan Nym Stüdyo’da yapıldı.

Yapımcılığını radyo programcısı Aytuğ Çakır’ın üstlendiği ve Piva Music etiketi ile çıkacak olan albümün kapağında yer alan illüstrasyon çizimleri ise başarılı müzisyen ve illüstrasyon sanatçısı Nilipek’e ait.

 

 

1997 İstanbul doğumlu olan Aybüke Poçan, müziğe 11 yaşında gitar çalarak başladı. Lise yıllarında şarkı söylemeye ve besteler yapmaya başlayan Aybüke, dijital platformlarda yayınladığı cover çalışmaları ile alternatif müzik dinleyicilerinin dikkatini çekmeyi başardı. Çeşitli platformlar üzerinden bestelerinin demo kayıtlarını da paylaşan sanatçı, şimdilerde ise bugüne dek yayınlamış olduğu 4 bestenin de yeni versiyonlarının içinde yer aldığı, 8 şarkılık “Dedim Merhaba” albümü ile herkese merhaba demeye hazırlanıyor. Yaklaşık bir yıllık sürenin ardından hazırlanan albümün enstrüman kayıtları By Studio’da gerçekleşirken, vokal kayıtları ise Barış Yerli aranjörlüğünde İstanbul’da yer alan Nym Stüdyo’da yapıldı. Yapımcılığını radyo programcısı Aytuğ Çakır’ın üstlendiği ve Piva Music etiketi…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*