EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / İlhan Şeşen – Basmakalıp / Sony Müzik

İlhan Şeşen – Basmakalıp / Sony Müzik

Büyük usta İlhan Şeşen’in merakla beklenen ve altı şarkıdan oluşan EP’si “BASMAKALIP” Sony Music Türkiye etiketiyle yayımlandı.

EP ile aynı adlı “Basmakalıp” ve “Sevişebilseydik” şarkılarını geçtiğimiz aylarda dinleyicileriyle buluşturan sanatçı; bu kez “Ben artık susuyorum” diyor.

“Basmakalıp” sanatçının müzik kariyerinde yayınlayacağı son albüm olma özelliğini taşıyor. Altı şarkıdan oluşan EP’deki tüm şarkıların söz ve besteleri İlhan Şeşen’e; düzenleme ve tüm enstrümanlar ise Fuat Şeşen’e ait. (“Senden Uzakta” orijinal söz-beste Gerald Rafferty)

Sanatçı, son yıllarda Türkiye ve dünyada yaşanan tüm olumsuz olaylar karşısında “Ben Artık Susuyorum” diyerek albümüne de noktayı koyuyor.

EP’nin bir diğer sürprizi ise İlhan Şeşen’in “Senden Uzakta” isimli şarkı oldu. Şeşen’in müzik kariyerinde Türkçe sözler yazarak yaptığı ilk yabancı cover eser olma özelliğini taşıyan şarkının orijinal söz ve bestesi ise Gerald Rafferty’ye ait. “Basmakalıp”ta yer alan diğer beş şarkı ise sanatçının kaleme aldığı yepyeni İlhan Şeşen şarkıları olma özelliğini taşıyor. Sanatçının fotoğrafları ise Emre
Yunusoğlu’na ait.

 

Büyük usta İlhan Şeşen’in merakla beklenen ve altı şarkıdan oluşan EP’si “BASMAKALIP” Sony Music Türkiye etiketiyle yayımlandı. EP ile aynı adlı “Basmakalıp” ve “Sevişebilseydik” şarkılarını geçtiğimiz aylarda dinleyicileriyle buluşturan sanatçı; bu kez “Ben artık susuyorum” diyor. “Basmakalıp” sanatçının müzik kariyerinde yayınlayacağı son albüm olma özelliğini taşıyor. Altı şarkıdan oluşan EP’deki tüm şarkıların söz ve besteleri İlhan Şeşen’e; düzenleme ve tüm enstrümanlar ise Fuat Şeşen’e ait. (“Senden Uzakta” orijinal söz-beste Gerald Rafferty) Sanatçı, son yıllarda Türkiye ve dünyada yaşanan tüm olumsuz olaylar karşısında “Ben Artık Susuyorum” diyerek albümüne de noktayı koyuyor. EP’nin bir diğer sürprizi ise İlhan Şeşen’in “Senden Uzakta” isimli şarkı oldu. Şeşen’in müzik kariyerinde…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*